KONSPEKT LEKCJI 25. IX 1998 r.

TEMAT: Ćwiczenia oswajające z kulą lekkoatletyczną, zaliczenie na czas

dystansu 1000 m.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: oswojenie z kulą do pchnięcia, rozłożenie sił na 1000 m.

2.MOTORYCZNOŚĆ: siła RR, wytrzymałość

3.WIADOMOŚCI: technika chwytu i pchnięcia kulą

4.AKCENT WYCH.: bezpieczeństwo na zajęciach

KLASA: I BC, CH

MIEJSCE: boisko LA.

CZAS: `35

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: kule do pchnięcia 5 kg, stoper

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

  1. Zbiórka i sportowe przywitanie

  2. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

  3. Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów

  4. Omówienie zasad bezpieczeństwa na zajęciach z pchnięcia kulą W.

Szereg przed N

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

  1. Podanie tematu lekcji

  2. N omawia technikę pchnięcia kulą W.

  3. Rozłożenie sił na 1000 m.

UU ustawieni za N i rzutnią, ale tak by wszystko widzieć

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

  1. Marszobieg po trasie gdzie UU będą zaliczać 1000 m., w czasie którego UU wykonują:

  • krążenia RR

  • wymachy RR i NN

  • obroty

  • skłony

  • przysiady i wyskoki

  1. Ćwiczenia kształtujące, gdzie N podaje rodzaj oraz na jaką partie ciała ma być dane ćwiczenie, a UU kolejno wymyślają ćwiczenia S.

N biegnie przed UU

N wyznacza UU i jeżeli są problemy z ćwiczenie to N próbuje naprowadzać

4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

Każdy UU z kulą w rozsypce w bezpiecznych odległościach od siebie

N ponownie omawia technikę pchnięcia kulą W.

  1. Krążenia kuli wokół NN, T, bioder

  2. Kula w dwóch RR przed sobą, próbujemy podrzucić kulę na niewielką wysokość i chwytamy ponownie w dwie RR

  3. Kula na wysokości głowy w PR( prawidłowy chwyt kuli), przez wyprost ręki jak do pchnięcia podrzucamy na niewielką wysokość i chwyt ponownie na tą samą rękę

  4. Jw. LR

  5. Jw. Z ręki do ręki

  6. Rzut kuli za plecy nad głową dwoma RR w rozkroku

  7. Marszobieg na pętli 200 m.

  8. Zaliczenie dystansu 1000 m. na czas

Duże odległości UU od siebie

N koryguje technikę

Podział na 8 os. grupy

5.Uspokojenie org.

Ćwiczenia oddechowe w miejscu

Rozsypka przed N

6.Czynności org.-wychowawcze.

  1. Sprzątnięcie sprzętu przez UU

  2. Pochwalenie najlepiej ćwiczących i biegających

Ustawienie jw.

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

  1. Omówienie korzyści aktywnego spędzania wolnego czasu z przykładami W.

  2. Sportowe pożegnanie

Ustawienie jw.