cena

ilość

Ilość/dzień

Koszt/dzień

Ilość /m-c

Koszt / m-c

Surowce

Jabłko

0,50zł

1kg

250kg

125zł

5000kg

2500zł

Jagoda

6,0zł

1kg

250kg

1500

5000

30000

Limonka

3,50zł

1kg

125

437,50

2500

8750

Woda

3,40zł

1m3

1875

6375

37500

127500

Media

Woda

Zużycie wody

3,40

1m3

70,2m3

238,68zł

1403,5m3

4771,9zł

abonament

2,14

2,14

Prąd

Zużycie prądu

0,25zł

1kWh

Odpady

ścieki

\7

Produkcja - obsługa urządzeń

Opakowania

Opakowania

0,10zł

1szt

5000szt

500zł

100000szt

10000zł

Reklama

Strona www

0,33zł

24h

-

0,33zł

-

9,90zł

Bilbordy

10zł

1szt

10

100zł

10

3000

Suma poniesionych wydatków

Suma przychody ze sprzedaży wyrobu gotowego

Zysk

Bilans materiałowy i kosztorys (tabelkę należy zmodyfikować stosownie do swojego projektu)

UWAGA

W obliczeniach proszę pominąć koszty związane z zakupem urządzeń. Zakładamy iż urządzenia znajdują się już w zakładzie i tylko zestawiamy je w odpowiadającą naszemu nowemu produktowi linię produkcyjną.

W bilansie należy umieścić koszty eksploatacji tych maszyn + koszty związane z ich obsługą + koszty surowców, opakowań, reklamy, utylizacji odpadów, itp.

Proszę przedstawić procentowy udział wszystkich kosztów i ewentualnego zysku na jednym wykresie kołowym