wf walka wrecz, Konspekty


„ZATWIERDZAM” GOŁDAP, dnia …………. dowódca…………………

(stanowisko służbowe)

…………………

(stopień, imię i nazwisko)

Data ………………

PLAN - KONSPEKT

do przeprowadzenia zajęć z wychowania fizycznego

z ……………. w dniu ………………r.

I. TEMAT 4/1:Walka wręcz. Ciosy, kopnięcia.

II.CELE ZAJĘĆ:

- Doskonalić poszczególnych ćwiczeń.

III. FORMA: zajęcia praktyczne

IV. CZAS : 2x 45 min

V. MIEJSCE : sala sportowa

VI. ZAGADNIENIA:

  1. Postawa do walki

  2. Sposoby poruszania się

  3. Ciosy proste, sierpowe

  4. Ciosy łokciem

  5. Kopnięcia w przód, bok, w tył

VII. WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO - METODYCZNE

W zajęciach nauczać i doskonalić sposoby szybkiego i zręcznego działania w walce, bezpiecznego padania. Rozwijać śmiałość, inicjatywę oraz wolę zwycięstwa.

VIII. LITERATURA: „ Program ćwiczeń ze szkolenia fizycznego żołnierzy służby zasadniczej RP”.

IX. ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWO - TECHNICZNE:

Plan - konspekt, materace

X. ORGANIZACJA ZAJĘĆ

- nie dotyczy

XI. WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA

1. Wykonywać tylko polecenia instruktora w miejscach nauczania.

2. Zabraniam:

- samowolnego oddalania się z miejsca ćwiczeń,

- korzystania z przyrządów wcześniej nie sprawdzonych czy nadają się do wykonywania ćwiczeń;

- korzystania z przyrządów uszkodzonych;

- ćwiczenia na przyrządach bez odpowiedniej asekuracji.

XII. INNE

- nie dotyczy

XIII. WPROWADZENIE W SYTUACJĘ TEKTYCZNĄ

- nie dotyczy

XIV. PRZEBIEG ZAJĘĆ

CZĘŚĆ WSTĘPNA (15 min)

Po przyjęciu meldunku sprawdzam wygląd zewnętrzny żołnierzy. W przypadku niedociągnięć nakazuję je natychmiast usunąć. Następnie dokonuję sprawdzenia obecności. Podaję temat i cel zajęć bieżących.

Rozpoczęcie zajęć

CZĘŚĆ GŁÓWNA (75 min)

Lp.

Treść zagadnienia i czas

Czynności

Kierownika zajęć

Szkolonych

2

a) Postawy do walki.

b) Sposoby poruszania się.

c) Ciosy proste, sierpowe.

d)Ciosy łokciem

e)Kopnięcia w przód, bok, w tył

Omawiam sposób wykonywania ćwiczeń. Kontroluję i nadzoruję czynności ćwiczących.

Utrzymuje wysoką dyscyplinę.

Omawiam sposób wykonywania ćwiczeń.

- kontroluję i nadzoruję czynności ćwiczących,

- utrzymuje wysoką dyscyplinę.

Omawiam sposób wykonywania ćwiczeń. Kontroluję i nadzoruję czynności ćwiczących.

Utrzymuje wysoką dyscyplinę.

Omawiam sposób wykonywania ćwiczeń. Kontroluję i nadzoruję czynności ćwiczących.

Utrzymuje wysoką dyscyplinę.

Omawiam sposób wykonywania ćwiczeń. Kontroluję i nadzoruję czynności ćwiczących.

Utrzymuje wysoką dyscyplinę.

Aktywnie uczestniczą w zajęciach.

Aktywnie uczestniczą w zajęciach.

Aktywnie uczestniczą w zajęciach.

Aktywnie uczestniczą w zajęciach.

Aktywnie uczestniczą w zajęciach.

3

CZĘŚĆ KOŃCOWA

Omówienie zajęć .

Omawiam krótko zajęcia. Odpowiadam na pytania szkolonych. Zakończenie zajęć. Wskazanie najlepiej i najsłabiej ćwiczących .

Podanie tematu i terminu następnych zajęć .

Przegrupowanie w rejon zajęć wynikających z planu szkolenia .

Stoją na zbiórce i słuchają.

OPRACOWAŁ:

……………………….


