Bolesławiec, dnia 30.04.2012

ZATWIERDZAM

d-ca baterii dowodzenia

PLAN - KONSPEKT

do przeprowadzenia zajęć z budowy i eksploatacji uzbrojenia i sprzętu wojskowego

z plutonem topograficznym baterii dowodzenia w dniu 02.05.2012

  1. TEMAT: Przygotowanie etatowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego do użycia i obchodzenie się z nim w czasie pracy bojowej na sprzęcie

  1. CELE ZAJĘĆ:

− Doskonalić: - znajomość budowy oraz zasady działania etatowego sprzętu;

- zasady przygotowania etatowego sprzętu do użycia i obchodzenia się z nim w czasie pracy bojowej;

    1. FORMA: zajęcia praktyczne

  1. CZAS: 6x45 min

  1. MIEJSCE: PPC

  1. ZAGADNIENIA:

  1. Przygotowanie etatowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego do użycia i obchodzenie się z nim w czasie pracy bojowej na sprzęcie

  1. WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE:

  1. Trzy dni przed zajęciami podaję dowódcom drużyn zagadnienia, czas przeznaczony na nauczanie, ubiór i miejsce zajęć.

  2. Dzień przed zajęciami sprawdzam karty pracy.

  3. W dniu zajęć sprawdzam w rejonie pododdziału wygląd zewnętrzny żołnierzy.

  4. W czasie zajęć szczególną uwagę zwracam na metodyczne szkolenie żołnierzy przez dowódców drużyn, w przypadku niedociągnięć przerywam szkolenie w drużynie, wzywam dowódcę drużyny i omawiam stwierdzone błędy.

  5. Wymagam właściwego oraz zgodnego z regulaminami zachowania się i podawania komend przez dowódców drużyn.

  6. Zwracam uwagę na czynności wykonywane przez ćwiczących.

    1. LITERATURA:

  1. „Instrukcja topogeodezyjna wojsk rakietowych i artylerii” Warszawa1991 Art. 794/89.

  2. „Podręcznik walki Artylerii-pluton (sekcja) wysuniętych obserwatorów” Warszawa 2001.

  3. „Zbiór norm szkolenia bojowego, DWLąd Wewn. 92/2006”.

  1. ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWO-TECHNICZNE:

  1. ORGANIZACJA ZAJĘĆ:0x08 graphic

0x08 graphic

  1. WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA:

Obowiązkiem wszystkich żołnierzy (dowódców, funkcyjnych) jest przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy - odpowiadają oni za swe postępowanie w zakresie bezpiecznego działania.

Wszystkie czynności przy sprzęcie wykonywać ze szczególna ostrożnością i przepisami BHP.

W czasie trwania zajęć wykonywać tylko te czynności które zostały zlecone przez osoby funkcyjne lub wynikają z treści otrzymanego zadania.

Nie pozostawiać bez opieki wyposażenia i sprzętu powierzonego na czas ćwiczeń

  1. INNE (DODATKOWE)

Nie dotyczy

  1. WPROWADZENIE W SYTUACJĘ TAKTYCZNĄ:

Nie dotyczy

  1. PRZEBIEG ZAJĘĆ:

CZĘŚĆ WSTĘPNA: 20 minut

- przemieszczenie się w rejon zajęć,

- przygotowanie sprzętu do zajęć,

- przyjmuję meldunek od dowódców drużyn o gotowości do zajęć,

- sprawdzam obecność,

- podaję temat i cel zajęć,

- podaję zagadnienia i czas,

- podaję warunki bezpieczeństwa,

- wprowadzam w sytuację taktyczną,

- podaję organizację zajęć.

CZĘŚĆ GŁÓWNA: 230 minut

Zagadnienie 1: Przygotowanie etatowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego do użycia i

obchodzenie się z nim w czasie pracy bojowej na sprzęcie

Lp.

Zagadnienia
i czas

Czynności

instruktora /dowódcy drużyny/

szkolonych

1.

Przygotowanie etatowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego do użycia i

obchodzenie się z nim w czasie pracy bojowej na sprzęcie

230 min

BACZNOŚĆ! Doskonalić będziemy Przygotowanie do pracy etatowych środków łączności w różnych rodzajach pracy SPOCZNIJ

Ma to na celu doskonalić umiejętność przygotowania etatowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego do użycia w normach wyszkolenia bojowego i obchodzenie się z nim w czasie pracy bojowej na sprzęcie

Omawiam warunki bezpieczeństwa podczas zajęć.

Omawiam przeznaczenie oraz ogólną budowę etatowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego na podstawie literatury.

Przypominam szkolonym w jakich rodzajach pracy działać mogą radiostacje znajdujące się na wyposażeniu baterii dowodzenia.

Składam meldunek kierownikowi zajęć o zakończeniu szkolenia na punkcie nauczania oraz przekazuję uwagi.

Przyjmują postawę zasadniczą.

Słuchają i zapamiętują.

Żołnierze utrzymują odpowiednią sylwetkę oraz wygląd, słuchają i zapamiętują.

CZĘŚĆ KOŃCOWA: 20 minut

- omówienie błędów i niedociągnięć stwierdzonych podczas zajęć;

- podanie stopnia realizacji zajęć i stopień osiągnięcia celów szkoleniowych;

- podanie stopnia opanowania tematu oraz zadań na naukę własną;

- podanie tematu i terminu następnych zajęć;

- przemieszczenie się w rejon MSD;

- obsługa i zabezpieczenie sprzętu po zajęciach;

OPRACOWAŁ

.........................................

(stopień, imię i nazwisko, podpis)

Pl. Topo.

Zag. 1.