Droga ucznia do i ze szkoły w mieście, KONSPEKT DO LEKCJI TECHNIKI


KONSPEKT DO LEKCJI TECHNIKI

I. Metryczka konspektu.

1.Imię i nazwisko prowadzącego: Krystian Głuszyk.

2.Data : 27.09.2004 r.

Data : 29.09.2004 r.

3.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa.

4.Klasa: 4c, 4a

5.Miejsce realizacji lekcji: Pracownia Techniczna.

6.Czas trwania lekcji: 1x45 min.

II. Umiejscowienie lekcji w jednostce metodycznej.

1.Temat lekcji poprzedniej: Pismo techniczne- duże litery c.d.

2.Temat lekcji prowadzonej: Droga ucznia do i ze szkoły w mieście.

3.Temat.lelcji następnej:.

4.Czas trwania lekcji: 1Ⴔ45 minut.

III. Cele operacyjne lekcji.

A .Operacyjne cele instrumentalne.

1.Wiadomości.

1.1 Wiadomości do zapamiętania.

- potrafi rozróżnić grupy znaków drogowych,

    1. Wiadomości do zrozumienia.

- uczeń powinien zrozumieć z lekcji, jakie niebezpieczeństwa czyhają na pieszych,

- uczeń będzie potrafił opisać, jaki znak informuje nas o przejściu,

- uczeń będzie wiedział jak bezpiecznie przejść na druga stronę ulicy.

2.Umiejętności.

    1. Umiejętności intelektualne.

- uczeń zapisuje w zeszycie podstawowe wiadomości na temat poruszania się pieszych

po mieście

2.2 Umiejętności praktyczne:

3. Zdolności poznawcze.

3.1 Myślenie techniczne: odtwórcze

3.2 Wyobraźnia techniczna:

B. Operacyjne cele kierunkowe

1. Podstawy społeczno-moralne.

1.1 Działanie

IV. Metody nauczania.

1. Pogadanka.

2. Praca z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń,

3.Dyskusja.

V. Faza nauczania.

- praca indywidualna i zbiorowa,

VI. Środki dydaktyczne

  1. Tablica, podręcznik, zeszyt ćwiczeń,

  2. Czas lekcji

    Czynności nauczyciela

    Czynności ucznia

    0 - 15

    15-20

    20-35

    35-43

    43-45

    Czynności organizacyjne

    1. Sprawdzenie obecności.

    2. Skoncentrowanie uwagi uczniów.

    3. Powtórzenie wiadomości z ostatniej lekcji.

    Nauczyciel informuje co będzie tematem zainteresowania na lekcji. Podaje temat lekcji. Uświadamia cele lekcji, stara się wywołać zainteresowanie wśród uczniów.

    Nauczyciel prowadzi dyskusję na temat bezpiecznego poruszania się do i ze szkoły.

    Nauczyciel wydaje polecenie aby otworzyć zeszyt ćwiczeń i rozwiązać ćwiczenia:1,2,3.

    Nauczyciel przeprowadza pogadankę podsumowującą zajęcia lekcyjne.

    Zakończenie lekcji.

    Uczeń zapisuje temat do zeszytu. Poproszenie ucznia do odpowiedzi ustnej.

    Uczeń zapisuje temat lekcji.

    Uczeń chętnie uczestniczy w dyskusji.

    Uczeń rozwiązuje ćwiczenia.

    Uczeń bierze czynny udział w pogadance

    Uczniowie żegnają się i pod nadzorem opiekuna wychodzą z sali.

    WNIOSKI:


