KONSPEKT LEKCJI NR 14.

TEMAT: Wyskok kuczny na skrzynię.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: UU nabywają umiejętność odbicia z odskoczni i skoku ku -

cznego na skrzynię oraz doskonalą przewroty.

2.MOTORYCZNOŚĆ: siła NN , gibkość

3.WIADOMOŚCI: wykorzystanie ćwiczeń do samodzielnej pracy w domu

4.AKCENT WYCH.: wytrwałość jako podstawa w udoskonalaniu własnego ciała

KLASA: III b, IV b

MIEJSCE: sala gimnastyczna

CZAS: `45

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: MATERACE, SKRZYNIA, ODSKOCZNIA, PIŁKA KOSZYKOWA, ŁAWECZKA, SKAKANKI.

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

Zbiórka i sportowe przywitanie.

Sprawdzenie strojów i gotowości do zajęć.

Półkole przed N.

Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów.

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

1. Podanie tematu lekcji.

Wielokrotne powtarzanie ćwiczeń gimnastycznych pozwoli udoskonalić naszą sylwetkę - pogadanka

Ustawienie jak wyżej.

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

Dowolne dobranie się w pary.

Zabawa ożywiająca „Berek siatkarski”

Ćw. RR - w odl. 1 m. przodem do siebie splecione RR, wzajemnie próbujemy walczyć w splecionych RR

Ćw. T pł strz. - rozkrok przodem do siebie , RR na barkach, skłony w opadzie z pogłębianiem.

Ćw. NN - „Walka kogutów”

Ćw. T pł czołowa - postawa rozkroczna bokiem do siebie, RR splecione nad głową i w dole, wzajemne przeciąganie się bok.

Ćw. RR i NN - naprzeciw siebie, równocześnie przysiad i wyskok w górę z klepnięciem się RR w najwyższym punkcie.

Ćw. T pł strz. w tył - plecami do siebie, RR splecione w górze , skłon przez wykonanie kroku w przód raz NP., raz NL.

Ćw. m. brzucha - leżenie tyłem RR splecine nad głową, równocześnie UU próbują wykonać leżenie przewrotne.

Ćw. T pł złożona - rozkrok przodem do siebie , RR splecine, przeciągamy się wzajemnie w różne strony.

Podskoki - jeden UU skacze w wybrany przez siebie sposób, a drugi naśladuje jego skoki. S.

Rozsypka w parach przed N..

x 10

x 5 w każdą stronę

x 10

x 10

x 10

x 10

`1

4.Kształtowanie umijętności,dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

Podział na sześć zespołów.

Wyskok na skrzynię z odskoczni z miejsca do pozycji kucznej, następnie z krótkiego rozbiegu.

Przewrót w przód ponad małą piłką lekarską.

  • kto nie ćwiczy próbuje wykonać najciekawszy układ podskoków na skakance. S.

Przewrót w tył po odskoczni położonej pod materacem.

4. dowolne rzuty do kosza S.

5. Leżenie tyłem leżąc łukiem na materacu - „mostek”

6. Skoki zawrotne przez ławeczkę

  • po wykonaniu ćwiczenia czworakowanie dookoła ławeczki.

Zmiany na sygnał N.

Podział przez odliczenie

Ustawienie na sali:

Asekuracja na poszczególnych stacjach odbywa się zgodnie ze wskazaniami N.

5.Uspokojenie org.

Zab. uspokajająca „Minutka”

Rozsypka na całej sali.

6.Czynności org.-wychowawcze.

Uprzątnięcie sprzętu przez UU

Pochwalenie najlepiej ćwiczących - ocena

Rozsypka przed N.

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

Wskazanie przykładów sportowców, którzy po wytrwałej pracy i ćwiczeniach doszli do perfekcji i piękna

Sportowe pożegnanie.

Ustawienie j.w.