KONSPEKT LEKCJI

NAZWISKO PROWADZĄCEGO: www.wychowanietechniczne.prv.pl

PRZEDMIOT: Technika

KLASA: II

TEMAT JEDNOSTKI METODYCZNEJ: Technologia żywienia.

TEMAT JEDNOSTKI LEKCYJNEJ:

CELE DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE:

POZNAWCZE:

KSZTAŁCĄCE:

WYCHOWAWCZE:

METODY NAUCZANIA, UCZENIA SIĘ:

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

FORMY ORGANIZACJI PRACY UCZNIÓW:

CZAS TRWANIA LEKCJI: 45 minut

PRZEBIEG LEKCJI:

L.P

OGNIWA LEKCJI

CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA

CZYNNOŚCI UCZNIÓW

CZAS TRWANIA LEKCJI

1.

STWORZENIE ŁADU ZEWNĘTRZNEGO I WEWNĘTRZNEGO

  • Przywitanie z uczniami

  • Sprawdza obecność

  • Podaje temat lekcji.

  • Witają nauczyciela

  • Podają obecności

  • Zapisują temat lekcji w zeszytach

3 minuty

2.

OPRACOWANIE NOWEGO MATERIAŁU

  • Na czym polega prawidłowe żywienie?

  • Jaką rolę spełnia prawidłowe żywienie w życiu człowieka?

  • Jakie znaczenie mają składniki pokarmowe?

  • Na jakie grupy dzieli się składniki pokarmowe?

  • Jak należy się zdrowo żywić?

  • Jak zaplanować prawidłowy jadłospis dzienny?

  • Odpowiadają na pytania.

  • Biorą czynny udział w lekcji

15 minut

3.

KSZTAŁTOWANIE POJĘĆ

  • Podaje na czym polega prawidłowe żywienie.

  • Przedstawia pojęcia: Prawidłowe i nieprawidłowe żywienie, choroby wynikające z nieprawidłowego żywienia, znaczenie i podział składników pokarmowych, charakterystyka składników pokarmowych.

  • Zapisują nowe informacje w zeszytach

5 minut

4.

WIĄZANIE TEORII Z PRAKTYKĄ

  • Przedstawia tabele zawierające ilościowy skład składników w produktach spożywczych?

  • Rysują na tablicy.

10 minut

5.

KSZTAŁTOWANIE NAWYKÓW

  • Przeprowadza pogadankę na temat planowania prawidłowego jadłospisu dziennego.

  • Biorą udział w dyskusji z nauczycielem

6 minut

6.

OCENA I KONTROLA

  • Pyta uczniów co zapamiętali z przeprowadzonej lekcji

  • Ocenia aktywność uczniów

  • Starają się odpowiedzieć na pytania

6 minut

1