Przyjęcia dla dzieci organizacja kinderbalu, DLA DZIECI I O DZIECIACH BAJKI NAUKA I ZABAWA, przyjęcia i zabawy z dziećmi


Przyjęcia dla dzieci - kids party, kinderbal

0x01 graphic
Urodziny stanowią dla każdego dziecka najważniejszy dzień w roku. Najistotniejsze tego dnia, obok prezentów, jest wspólne świętowanie z przyjaciółmi.
Często rodzice nie wiedzą jak zorganizować swojemu dziecku przyjęcie z okazji urodzin czy imienin, bądź też nie mają na to czasu. Szkoda bo dziecięce uroczystości, ciekawie przygotowane, sprawiają im wiele radości i często bywaja niezapomniane.

W modzie jest organizowanie urodzin poza domem, ewentualnie wynajęcie clowna. Im wystawniej, tym lepiej. Impreza w McDonaldsie to też mało wyrafinowany pomysł, który wielu dzieciom się już znudził. Plastikowe talerze, kubki, hostessy a na koniec zwiedzanie zaplecza - to nie to!

Droga mamo i tato, poświęć trochę czasu na zorganizowanie fajnej zabawy dla Twojego dziecka. Dobrym, ciekawym pomysłem na bal urodzinowy jest zabawa przeprowadzona w ramach określonego tematu np.: w dżungli, rycerze na zamku, kosmiczne urodziny, bal na zamku, indianie, mali artyści.
Podczas wszystkich zabaw tematycznych i nie tylko, ważnym elementem jest organizowanie konkursów z nagrodami. Dobrze jeśli w pewien sposób wiążą się one z tematem zabawy. Pamiętaj jednak o tym aby nie nagradzać tylko jednego dziecka bo czasem kończy się to źle, szczególnie jeśli konkursy są organizowane z maluchami. W takim przypadku najlepiej tak dobrać zabawy i konkursy, żeby w każdym kto inny był wygrany i nikt nie był poszkodowany.

W czasie każdej imprezy dla najmłodszych najważniejsze jest, żeby dzieci nie zaczęły się nudzić. Nie chodzi tu oczywiście o zmuszanie do zabaw w stylu "no pobawcie się w COŚ", trzeba dzieciom zaproponować zabawy i konkursy. Planując takie przyjęcie trzeba wcześniej zaplanować listę gości, zaplanować poczęstunek, kupić balony, drobne prezenty na nagrody, udekorować odpowiednio pokój i przede wszystkim zaplanować zabawy. Pamiętaj też o wcześniejszym przygotowaniu i dostarczeniu zaproszeń, na których w razie takiej potrzeby możesz umieścić informację o ubraniu dzieci w odpowiedni strój bo planowane są np. zabawy z farbami.

0x01 graphic
Przyjęcie dla dzieci krok po kroku

 1. Zaplanuj datę przyjęcia odpowiednio wcześniej
  2. Najlepiej już miesiąc wcześniej wszystko zaplanuj aby mieć czas na przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów.
  3. Pomocnicy - jeśli organizujesz zabawę dla młodszych dzieci pomyśl o osobach dorosłych, które będą Ci potrzebne i poproś je o to wcześniej.
  4. Wybierz temat - może byc związany z zainteresowaniami dziecka, z ulubioną bajką czy książką lub z porą roku w czasie której organizowana jest zabawa. Oczywiście temat musi być odpowiedni do grupy wiekowej. Możesz też urządzić bal bez tematu przewodniego.
  5. Wydatki - zaplanuj co będzie Ci potrzebne i zastanów się ile to będzie kosztować, może warto coś zmienić aby zmieścić się w zaplanowanym budżecie. Pamiętaj, że nie musisz wydawać fortuny, wszystko można zrobić tańszym kosztem a dzieci i tak będą zadowolone.
  6. Lokalizacja - przemyśl gdzie zorganizujesz przyjęcie. Jeśli planujesz zabawy, które wiążą się np. z malowaniem farbami to pamiętaj, że Twój piękny pokój może trochę ucierpieć. Lepiej znajdź odpowiednie miejsce. Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie zabawy na wolnym powietrzu.
  Z pokoju, w którym będą bawić się dzieci, zabierz wszelkie szkła i doniczki z kwiatami. Jeśli impreza będzie huczna, z tańcami, dobrze jest uprzątnąć zbędne meble, a zamiast krzeseł umieścić w pokoju poduszki. Stół z jedzeniem najlepiej postawić przy ścianie - na środku będzie dzięki temu więcej miejsca do zabaw i tańców.
  7. Pamiętaj o wcześniejszym rozdaniu zaproszeń. Pamiętaj aby każde imienne zaproszenie włożyć do koperty. Goście powinni je otrzymać najpóźniej na tydzień przed imprezą. Rodzice maluchów muszą mieć czas na zaplanowanie wizyty w naszym domu.
  8. Plan przyjęcia - najlepiej jeśli przyjęcie składa się z czterech części: powitanie - gry, zabawy, konkursy - poczęstunek - zakończenie. Pamiętaj aby nie organizować zabaw czy konkursów pod koniec przyjęcia bo byłoby przykro dziecku po które rodzice przyszli nieco wcześniej.

Przyjęcia dla dzieci - w cyrku

0x01 graphic
Takie przyjęcie, wypełnione zabawami sprawi wiele radości dzieciom, zwłaszcza młodszym. Pamiętaj o przygotowaniu odpowiednich zaproszeń, jeśli chcesz możesz pobrać gotowe klikając w obrazek.

0x01 graphic
Dekoracje na przyjęcie

0x01 graphic
Przykłady gier i zabaw dla dzieci

Malowanie buzi - kup specjalne farby do malowania skóry i na początku przyjęcia. kiedy goście będą się jeszcze schodzić, pomaluj twarze dzieci.

Nakarm lwa - przygotuj 5 piłeczek do pingponga. Na większym kartonie namaluj głowę lwa z otwartą paszczą (nie musi to być arcydzieło) i wytnij nożykiem spory otwór w miejscu paszczy. Dzieci kolejno rzucają do otworu piłeczki, to które trafi największą liczbą piłeczek wygrywa.

Wędrujące piłeczki
Prześcieradło rozkładamy na podłodze. Dzieci stają dookoła niego i podnoszą go. Z jednej strony na napiętym materiale kładziemy piłeczkę. Dzieci starają się tak nim poruszać, aby piłeczka nie spadła, ale krążyła dookoła. Można wprowadzić dwie piłki.

Skrzynia skarbów
Wcześniej trzeba przygotować paczuszki z maleńkimi prezentami dla uczestników. Wystarczą drobiazgi byle ładnie zapakowane. Wnieś do pokoju skrzynię ze "skarbami", którą wcześniej przygotuj z kartonu. Każde dziecko losuje prezent, kiedy coś zaprezentuje: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę lub fikołka.

Polowanie na balony
Do tej zabawy należy przygotować małe balony. Dzieci ustawiają się w kole. W środku znajduje się duże hula-hop, w którym ułożone są balony w ilości mniejszej o jeden niż liczba uczestników. Gdy gra muzyka dzieci chodzą dookoła hula-hop. Gdy muzyka przestanie grać łapią jednego balonika. Kto nie złapał, odchodzi, ale w nagrodę dostaje balonik. Dzieci chodzą raz w jedną raz w druga stronę. Bawią się do dwóch wygranych osób.

Konkurs rysunkowy
Przygotuj duże arkusze papieru pakunkowego oraz farby, mogą to być specjalne farby do malowania palcami lub inne. Każde dziecko będzie maiło za zadanie namalować jakieś zwierzątko (może to być też np. clown). Po ukończeniu prac nie zapomnij o drobnych nagrodach lub wcześniej przygotowanych dyplomach. Klikając w rysunek możesz pobrać i wydrukować gotowy dyplom.

Wersja malowania na dużych arkuszach i przy użyciu palców jest trochę brudzącą zabawą więc musisz się na to odpowiednio przygotować i uprzedzić rodziców dzieci o przygotowaniu odpowiedniego ubioru. Można oczywiście dać dzieciom kredki i małe kartki papieru ale zapewniam, że nie jest to już tak wspaniała zabawa. Farby do malowania palcami można tez przygotować samodzielnie - zobacz tutaj.

Przyjęcia dla dzieci - na rancho

0x01 graphic
Organizowanie tego przyjęcia zacznij od zaproszeń na których musisz zaznaczyć jego temat a rodziców poprosić o odpowiedni ubiór dla dziecka (dżinsy, koszule flanelowe ewentualnie kapelusz).
Najlepiej tego typu przyjęcie zorganizować na wolnym powietrzu, dzieci będą się doskonale bawić a na koniec zabawy zorganizuj grilla.
Dal każdego dziecka zrób gwiazdę szeryfa, wycinając ją z samoprzylepnego papieru (nie potrzebne jest wtedy jakiekolwiek zapięcie).  Możesz też wyciąć gwiazdy z tektury pomalowanej na złoty kolor, ozdobić ja markerem a z tyłu przykleić kawałek dwustronnie klejącej taśmy.

0x01 graphic
Dekoracje na przyjęcie

0x01 graphic
Przykłady zabaw i konkursów dla dzieci

Rzuty lassem
Zamiast lassa użyj gumowych obręczy (np. ringo). W ogrodzie wbij w jednej linii 3 drewniane słupki co 50 cm. Dzieci z ustalonego miejsca starają się wrzucić kółko na słupek i mają przykładowo po trzy rzuty. Za wrzucenie kółka na słupek otrzymuje odpowiednio punkty - słupek najbliższy 2 pkt, drugi - 4 pkt, trzeci - 6 pkt.

Chaps za jabłko
Przygotuj dużą miednicę z wodą i kilka jabłek. Dzieci próbują wyłowić jabłka z miski samymi ustami. Żeby było trudniej, pourywaj wcześniej ogonki. Można też polować na jabłka wiszące na wysokości twarzy maluchów.

Strzelanie do celu
Do tej zabawy potrzebny Ci będzie pistolet na wodę. Ustaw na ławce czy desce puszki po napojach. Dzieci będą starały się ustrzelić jak najwięcej puszek za jednym „naładowaniem" broni.

Wyścig trójnogów
Uczestnicy tego wyścigu dobierają się w pary. Następnie szarfą związują swoją prawe nogę z lewa noga partnera. Na hasło „Start!" pary ścigają się z jednej wyznaczonej linii do linii mety. Dobrze jest dobrać dzieci w pary jednego wzrostu.

Zgadnij co jesz
W tej grze gracz z zawiązanymi oczyma ma za zadanie spróbować i rozpoznać różne rodzaje jedzenia. Za każdą prawidłowa odpowiedź przyznawane są punkty.

0x01 graphic
0x01 graphic
0x01 graphic
 

Przyjęcia dla dzieci - bal na zamku

Ten temat spodoba się przede wszystkim chłopcom, chociaż i dziewczynki mogą w nim brać udział.

0x01 graphic
Dekoracje na przyjęcie

0x01 graphic
Przykłady zabaw i konkursów dla dzieci

Pasowanie na rycerza
Do tej zabawy musisz przygotować wcześniej tyle mieczy ilu jest uczestników. Najlepiej jak będą to miecze wycięte z grubej tektury i oklejone srebrnym papierem.
Dla dziewczynek - księżniczek mogą być korony.
Dzieci stają w kole, solenizant staje w środku i pokazuje różne ruchy, które pozostali uczestnicy muszą naśladować. Po chwili solenizant zostaje pasowany na rycerza i dostaje swój miecz (koronę) a na środek koła wchodzi kolejny uczestnik zabawy i pokazuje jakieś ruchy. Tak kolejno wszyscy uczestnicy stają się rycerzami lub księżniczkami.

Zanieś księżniczce klejnot
W tej zabawie rycerze muszą przenieść przygotowany przez Ciebie  klejnot, który zostaje położony na mieczu. Dla utrudnienia możesz rozłożyć na podłodze poduszki po których muszą przejść. Jeśli w grupie są dziewczynki to chłopcy mogą im wręczać w ten sposób klejnoty (np. tanie pierścionki) a sami będą za swój wyczyn nagradzani cukierkami czy lizakiem.

Na pomoc księżniczce
Jeśli zbudowałaś na przyjęcie zamek z kartonów to wytnij w wieży okno (w przypadku braku zamku weź karton z wyciętym otworem w kształcie okna i przymocuj go na ścianie). Do sznurka przymocuj coś cięższego ale i bezpiecznego dla dzieci np. zwiniętą w kulkę folie aluminiową czy piłeczkę. Dzieci kolejno starają się trafić w okno uwięzionej na zamku księżniczki.

Papierowa wojna
Dzielimy dzieci na dwie grupy. Każda staje po przeciwnej stronie kartonowego zamku lub zaznacza sobie takie samo pole walki. Na znak prowadzącego zabawę każde dziecko zaczyna sobie formować z papieru kule i obrzucać się nimi nawzajem. Dzieci podnoszą kule i walka trwa dalej.

Budowanie wieży
W zabawie chodzi o to, aby z zawiązanymi oczami, zdając się na wyczucie zbudować jak najwyższą wieżę. Pozostałe dzieci siedzą obok i liczą głośno z ilu klocków składa się wieżyczka. Wygrywa budowniczy wieży z największą ilością elementów.

Znajdź złote monety
Pochowaj wcześniej w jakimś pokoju (lub w ogrodzie) czekoladowe monety. Dzieci mają za zadanie wszystkie odnaleźć i włożyć do przygotowanego pudełka po czym mogą się nimi równo podzielić i oczywiście je zjeść.

Pierścionek na sznurku
Do tej zabawy potrzebny jest długi sznurek oraz pierścionek. Pierścionek nawleka się na sznurek i zawiązuje jego dwa końce tak, aby powstała pętla. Uczestnicy zabawy tworzą koło, a jedna osoba staje w środku. Każdy z graczy trzyma w obu dłoniach sznurek, a jeden z nich ma w ręce także pierścionek, ale osoba stojąca w środku tego nie widzi. Sznurek wraz z pierścionkiem przesuwa się w koło przez ręce graczy, a osoba w środku ma za zadanie zgadnąć, kto w danej chwili trzyma pierścionek. Musi więc obserwować spojrzenia i wyraz twarzy pozostałych osób, aby w odpowiednim momencie klepnąć właściwą dłoń. Jeśli się jej uda, osoba, którą przyłapała, staje w środku i zgaduje.

Kliknij w obrazek aby pobrać darmowe zaproszenie i dyplom

Przyjęcia dla dzieci - biedronki

0x01 graphic
Dziecięce zabawy organizowane podczas tzw. kinderbalu mogą mieć różne tematy przewodnie. Poniżej zaproponowany temat - bal biedronek, nadaje się dla dzieci nawet bardzo małych. Oczywiście należy tylko dobrać do wieku odpowiednie zabawy i gry.

0x01 graphic
Dekoracje na przyjęcie

- dominującymi kolorami wszystkich dekoracji będą oczywiście czerwony i czarny
- zawieś w pokoju dużo czerwonych balonów z namalowanymi (markerem) czarnymi kropkami
- stół nakryj czerwonym obrusem a na nim ponaklejaj czarne kółka wycięte z papieru samoprzylepnego; takie same kółka możesz ponaklejać dzieciom na ubrania
- do dekoracji wykorzystaj motyle origami i kwiaty z bibułki, rozmieść je w różnych miejscach pomieszczenia w którym będą bawić się dzieci
- przygotuj wcześniej dla każdego dziecka opaski na głowę; możesz do tego celu wykorzystać tanie i proste opaski (plastikowe) na włosy lub przygotować je z szerszej, czarnej gumy; przymocuj do nich kawałki wyciorów do fajek, do których przyklejone będą czerwone koła z tektury; zamiast wyciorów możesz wykorzystać słomki do napojów a tekturowe koła zastąpić piłeczkami do pingponga, pomalowanymi na czerwono

Do wykonania akcesoriów i dekoracji mogą przydać Ci się pomysły na stronie
http://www.zoomschool.com/themes/insects.shtml

0x01 graphic
Gry i zabawy dla dzieci

Zbuduj kokon
Podziel dzieci na 3 - 4 osobowe drużyny. W każdej z nich wybierz jedno dziecko, które będzie gąsieniczką.
Każda z drużyn otrzymuje rolkę papieru toaletowego i musi przy jego pomocy stworzyć kokon dla gąsienicy owijając ją dokoła (tak jak mumie) z pominięciem twarzy. Drużyna, która zrobi to pierwsza, wygrywa.

Leć biedronko
Wytnij z tektury zielone liście, musi być ich o jeden mniej niż uczestników zabawy. Na każdym liściu napisz numer. Przygotuj też tyle drobnych prezentów ilu jest uczestników zabawy. Napisz na nich takie same numery jak na liściach. Na jednym z prezentów nie musisz pisać numerku bo będzie on przeznaczony dla zwycięzcy całej zabawy.
Porozkładaj liście na podłodze.
W czasie zabawy gra muzyka a dzieci - biedronki latają (biegają) między liśćmi. Gdy muzyka przestaje grać każde dziecko staje na liściu. To dziecko, które nie znajdzie swojego listka odpada z gry i zabiera jeden dowolny liść. Jako nagrodę pocieszenia dostaje prezent z takim samym numerkiem jaki jest na wybranym listku. Grę powtarza się aż zostanie tylko jeden zwycięzca.

Malowanie biedronek
Ulep odpowiednio wcześniej z masy solnej lub papierowej spłaszczone kule, przypominające kształtem biedronkę. Rozdaj je dzieciom podczas zabawy urodzinowej i zaopatrz je w farby. Każde dziecko będzie musiało pomalować biedronkę, którą po zakończeniu przyjęcia będzie mogło ze sobą zabrać do domu.
O masie papierowej i solnej przeczytasz więcej TUTAJ.

Polowanie na puzzle
Organizator zabawy przygotowuje wcześniej dla każdego gościa minipuzzle (mogą to być proste obrazki z motywem biedronki), składające się z 4 części. Trzy z nich chowa gdzieś w pokoju, jedną dostaje uczestnik zabawy, musi on jak najszybciej odnaleźć i dopasować pozostałe. Wygrywa ten, kto będzie pierwszy.

Kolorowe kąciki
Przed przyjęciem trzeba wybrać w pokoju kilka miejsc i każde z nich oznaczyć innym kolorem, wieszając np. baloniki i paski krepiny. Dzieci chodzą w rytm muzyki po pokoju. Kiedy muzyka przestaje grać, wołasz np. "czerwony ", a dzieci muszą pobiec do odpowiedniego kącika.

Kliknij w obrazek aby pobrać darmowe zaproszenie i dyplom

0x01 graphic
0x01 graphic
0x01 graphic

0x01 graphic
0x01 graphic
0x01 graphic
 

Przyjęcia dla dzieci - Miasto Robotów

0x01 graphic
Dekoracje na przyjęcie

- miejsce zabawy przekształć w Miasto Robotów; z kartonowych pudełek posklejaj sylwetki robotów, pomaluj je kolorowo; możesz do ich wykończenia użyć folii aluminiowej
- oczywiście nie zapomnij poprzyczepiać do robotów kolorowych balonów, na każdym przyjęciu dla dzieci ten element dekoracji jest ważny
- możesz też wykorzystać proste lampki choinkowe do oświetlenia przygotowanych robotów
- na drzwiach wejściowych umieść plakat „Witamy w Mieście Robotów"

0x01 graphic
Zabawy i gry dla dzieci

Wynalazcy
Przygotuj odpowiednio wcześniej różne elementy z których dzieci będą mogły budować podczas zabawy swoje wynalazki. Do tego przydać może się dosłownie wszystko, mogą to być pudełka kolorowo pomalowane, rurki po papierowych ręcznikach i papierze toaletowym, plastikowe zamknięcia od dezodorantów, niepotrzebne, poskręcane kable telefoniczne, kubeczki po jogurtach, plastikowe butelki, guziki, patyczki, folia aluminiowa, papiery samoprzylepne, talerzyki tekturowe i wszystko co Ci wpadnie jeszcze do głowy. Oczywiście musisz tez przygotować odpowiedni klej.
Dzieci podczas tej zabawy budują roboty lub inne własne wynalazki, mogą to robić razem, w grupach lub każde osobno. Zależy to od tego jakie i ile przedmiotów przygotowałaś. Jeśli dzieci budują kilka konstrukcji mogą na koniec zabawy wybrać wspólnie najlepszą ich zdaniem.

Wyścig robotów
W tej grze każde dziecko otrzymuje robota wyciętego z twardego kartonu z małą dziurką w górnej części. Przewleka przez nią sznurek długości około 2 metrów i jeden jego koniec przywiązuje np. do krzesła. Drugi koniec trzyma w ręku i przysuwa królika jak najbliżej siebie. Kiedy wszyscy są gotowi, zaczynają potrząsać sznurkami, tak aby roboty przesuwały się do przodu, w kierunku krzeseł. Wygrywa dziecko, której robot dotrze tam pierwszy.

Stos zapałek (dla małych grup)
Każde dziecko otrzymuje co najmniej po dziesięć zapałek. Puste pudełko po zapałkach ustawiamy bokiem pośrodku stołu. Wszyscy po kolei układają po jednej zapałce na pudełku.
Jeżeli ktoś zrzuci zapałki musi je pozbierać i przechodzą na jego własność. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy pozbędzie się swoich zapałek. Dla młodszych dzieci stawiamy pudełko poziomo. Można również dzieciom pudełka pełne zapałek aby każdy z nich układał swój stos.

Kółko i krzyżyk
Dzielimy grupę na dwie drużyny (drużyna kółek i drużyna krzyżyków-przypinają papierowe emblematy) pomiędzy którymi ustawiamy dziewięć krzeseł przestrzennie po trzy w linii. Na plac gry wchodzi przedstawiciel raz jednej drużyny raz drugiej, zajmując miejsca na krzesłach. Każda z drużyn stara się ułożyć linię prostą: poziomą, pionową lub ukośną. Której się to uda najszybciej, wygrywa.

Kliknij w obrazek aby pobrać darmowe zaproszenie i dyplom

0x01 graphic
0x01 graphic
0x01 graphic
Przyjęcia dla dzieci - mali artyści

0x01 graphic
0x01 graphic
0x01 graphic
 

Artystyczne przyjęcie dla dzieci to pomysł na temat przewodni dziecięcego balu nadający się dla każdej grupy wiekowej.
Młodsze dzieci mogą zajmować się prostymi technikami plastycznymi a starsze mogą stanąć przed poważniejszymi wyzwaniami jak na przykład malowanie własnych portretów czy wspólne tworzenie wielkich rzeźb.

Przy organizowaniu tego typu zabawy należy koniecznie uprzedzić gości w zaproszeniu o tematyce przyjęcia i zaproponować specjalne ubranie, które może podczas zabawy zostać co nieco przybrudzone. Należy również zastanowić się nad miejscem zorganizowania takiej zabawy. Dzieci podczas malowania czy klejenia na pewno sporo nabrudzą.

Dekoracje

Podstawową i jednocześnie bardzo atrakcyjną dekoracją na przyjęcia dla dzieci są oczywiście balony, które i przy tym temacie przewodnim zabawy bardzo dobrze się do tego nadają wprowadzając wesoły nastrój.
Na ścianie można przygotować duże, kolorowe plakaty informujące o danym wydarzeniu.
Inne dekoracje w dużym stopniu zależą od zaplanowanych zabaw.

Propozycje zajęć

Wspólne malowanie na ścianie
Do tej zabawy należy przygotować bardzo duże arkusze papieru, gęste farby i pędzle. Na ścianie (najlepiej w pomieszczeniu które może zostać narażone na zabrudzenie) lub w ogrodzie (na wcześniej przygotowanej i dobrze umocowanej płycie sporego rozmiaru) mocujemy za pomocą kleju lub taśmy klejącej arkusze papieru. Dzieci podczas zabawy malują wspólnie wielki obrazek o zadanej tematyce. Jeśli jest większa grupa dzieci a powierzchnia papieru nie pozwala na malowanie wszystkim uczestnikom zabawy równocześnie, dzieci mogą malować grupkami.
Tematy mogą być różne, na przykład dzieci mogą malować łatające balony na tle niebieskiego nieba. W tym przypadku każde dziecko maluje swój balon, który podpisuje sam lub pomaga mu w tym ktoś starszy.
Należy pamiętać że do takiej techniki malowania farba musi być gęsta, mnogą to być również grube markery ale efekt w przypadku farb jest o wiele lepszy. Warto też zabezpieczyć dobrze podłogę pod ścianą.

0x01 graphic
0x01 graphic
0x01 graphic
 

Malowane życzeń dla solenizanta
Zabawa podobna do przedniej z tym że można tu wykorzystać dużo mniejszy format papieru i nie musi on być przyklejany do ściany. Można taki arkusz położyć na zabezpieczonym stole lub na podłodze.
Przed przyjęciem należy na górze przygotowanego arkusza papieru wykonać napis informujący o święcie głównego bohatera przyjęcia (np.: 100 lat Aniu!, Wszystkiego najlepszego Krzysiu!, 12 urodziny Agatki), warto też gdzieś na dole umieścić datę.
Podczas zabawy każde z dzieci podpisuje się własnoręcznie pod życzeniami i maluje jakiś drobny ozdobny element (serduszko, kwiatuszek itp.) lub wykonuje odcisk własnej rączki zamoczonej w kolorowej farbie. Takie odciśnięte łapki warto podpisać, będzie to miła pamiątka.

Z rąk do rąk
Dzieci siadają w kółeczku i każde otrzymuje do ręki kolorowego markera. Solenizant otrzymuje dodatkowo kartkę z bloku przymocowaną do sztywnego podkładu i zaczyna rysunek. Rysuje jakiś prosty element (kółko, kreskę itp.) nie mówiąc co to będzie. Kolejny uczestnik zabawy domalowuje następny element i tak w kółeczko aż do powstania całego obrazka.

Lepienie figurek
Dla dzieci nieco starszych warto zorganizować konkurs rzeźbiarski. Dzieci mogą lepić figurki (na przykład zwierząt) z gliny lub dowolnej innej masy plastycznej.

Malowanie portretów
Dzieci dobieramy parami i usadzamy naprzeciwko siebie. Każdy z uczestników rysuje portret swojego towarzysza. Po zakończeniu warto urządzić mała wystawę.

Kucharze artyści
Jako poczęstunek dla dzieci można przygotować małe pizze. Nich każdy z uczestników zabawy sam własnoręcznie ozdobi swoją pizze wcześniej przygotowanymi produktami.

Kolorowe koszulki
Do zorganizowania tej zabawy trzeba przygotować specjalne farby do malowania na tkaninach, pędzelki i dla każdego dziecka zwykły biały t-shirt . Do każdej koszulki warto włożyć kawałek tektury tak aby była ładnie rozprostowana i aby farba nie przebijała na spodnią część.
Własnoręcznie ozdobione koszulki to wspaniała zabawa i jednocześnie pamiątka wspólnej zabawy.

Malowanie palcami
Dla maluchów wspaniałą zabawą jest malowanie palcami. Specjalne farby są dostępne w odpowiednich sklepach.

Papierowa rzeźba
Organizując przyjęcie urodzinowe w ogrodzie można pokusić się na wspólne wykonanie dużej rzeźby z masy papierowej. Wcześniej należy przygotować różne małe kartony, rurki po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych, ptyczki oraz miskę z klejem z mąki. Dodatkowo będą potrzebne spore ilości starych gazet, które dzieci będą darły na paski i po zamoczeniu w kleju oklejały kolejne elementy rzeźby. Zabawa ta nadaje się raczej dla nieco starszych dzieci.

Przyjęcia dla dzieci - bez tematu przewodniego

0x01 graphic
0x01 graphic
0x01 graphic
 

0x01 graphic
Wnętrze powinno być tak udekorowane, by maluchy od razu poczuły nastrój szampańskiej zabawy. Konieczne będą serpentyny i dużo baloników. Confetti można kupić lub zrobić dziurkaczem, wykorzystując stare kolorowe czasopisma. Znakomitą ozdobą mogą też być kwiaty z karbowanej bibułki, którą zwija się z jednej strony i zawiązuje, a z drugiej robi pióropusz. Można zamienić pokój w bajkowy las, ozdabiając go wyciętymi z bristolu i pomalowanymi drzewami, grzybkami i krasnoludkami.

 

Balony - to chyba podstawowy element dekoracyjny każdego przyjęcia dla dzieci. Możesz dobrać ich kolorystykę do całości wystroju. Dobrą zabawę zapewniają również podłużne balony z których dzieci mogą skręcać zwierzątka i ludziki.

0x01 graphic


Girlandy - korzystając z dowolnie przygotowanego szablonu możesz przygotować ciekawą dekoracje. Weź dowolny papier, może to być np. kolorowy karton lub ozdobny papier do pakowania prezentów, poskładaj go w harmonijkę, przyłóż szablon i wytnij wzdłuż brzegów szablonu. Po rozłożeniu otrzymasz jeden fragment girlandy, która po sklejeniu z kolejnymi utworzy długi pas ozdobnych kształtów. Otrzymane girlandy porozwieszaj w pomieszczeniu, w którym odbędzie się przyjęcie.

0x01 graphic


Tu możesz skorzystać z gotowych szablonów:


Bardzo ładnie wyglądają też girlandy rozwieszone w drzwiach albo na ścianach. Można zrobić je prawie z wszystkiego, np. kolorowe koraliki, piórka, małe baloniki, karbowana bibułka itd. Najprościej wykonać je z sztywnego papieru (blok techniczny), wycinając z niego niewielki kształty jak serca, kwiatki itp. i sklejając je ze sobą, pamiętaj o umieszczeniu w środku kolorowego sznureczka.

0x01 graphic


0x08 graphic
0x08 graphic

Na oknach lub w drzwiach możesz porozwieszać na sznureczkach śmieszne główki ze zwisającymi paskami krepiny. Główki zrób z pomalowanych lub kolorowo oklejonych rurkach po papierze toaletowym.

 

 

 

 

 

 


Nad wejściowymi drzwiami zrób coś w rodzaju banera, na którym napisz ładne i bardzo proste życzenia lub informację mówiącą które to już urodzinki Twojego dziecka. Możesz też wkomponować w niego zdjęcie jubilatki czy jubilata.

0x01 graphic
0x01 graphic
0x01 graphic
 

Czapeczki - kup dla wszystkich dzieci kolorowe czapeczki. Możesz też przygotować je samodzielnie, wycinając je z kolorowych kartonów i mocując do każdej gumkę tzw. kapeluszową.
Tu znajdziesz gotową do wydrukowania czapeczkę - kliknij TU

Maski - dzieci bardzo lubią się przebierać, więc możliwość założenia kolorowych masek sprawi im frajdę. Możesz je przygotować samodzielnie korzystając z prostego szablonu lub wydrukować gotowe maski z internetu.
0x01 graphic

Back to Mardi Gras Masks

Ładną dekoracją na przyjęcie urodzinowe z okazji roczku dziecka jest rozwieszony na ścianie pociąg wycięty z kartonu, na którym umieścisz zdjęcia swojego dziecka przedstawiające najważniejsze momenty z jego pierwszego roku życia. Będzie to nie tylko ładna dekoracja ale również piękna wystawa.

0x01 graphicWyszukiwarka

Podobne podstrony:
Gimnastyka buzi i języka, DLA DZIECI I O DZIECIACH BAJKI NAUKA I ZABAWA, Ćwiczenia, zabawy z językie
Ćwiczenia i zabawy logopedyczne, DLA DZIECI I O DZIECIACH BAJKI NAUKA I ZABAWA, Ćwiczenia, zabawy z
wykreślanki dla 4 latkow, dla dzieci różńości, nauka-zadania
Zajęcia gimnastyczne dla dzieci sześcioletnich, ćwiczenia,zabawa gimnastyka
ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE STYMULUJĄCE ROZWÓJ MOWY DZIECKA W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, dla dzieci różńości, n
KILKA RAD DLA WALCZĄCYMI Z PRZYMUSEM SZCZEPIEŃ, DLA DZIECI...NAUKA ZABAWA BAJKI
Propozycje ćwiczeń, dla dzieci różńości, nauka-zadania
konspekt lekcji dla dzieci, Film Nauka pływania, nauka pływania, nauka pływania
Zabawa powitalna, zabawy dla dzieci
Ćwiczenia ortofoniczne, dla dzieci różńości, nauka-zadania, Ćwiczenia logopedyczne
bajki, dla dzieci, bajki (do czytania)
08. Legenda o Syrence Warszawskiej, Dla Dzieci, bajki i legendy
SCENARIUSZ ZABAW DLA DZIECI PIĘCIOLETNICH opartych na ped zabawy, nauczanie zintegrowane w kl 1-3, s
Zabawa ruchowa, zabawy dla dzieci
antologia bajki, Dla dzieci bajki i basnie oraz inne ksiazeczki
Zabawy na dziecięce przyjęcie, Zabawy

więcej podobnych podstron