Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga

PLAN LEKCJI

Temat: Yesterday at 4 pm my mum was working- Past Continuous .

Klasa: VI

Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie powtórzą konstrukcje zdań twierdzących i przeczących w Past Continuous, będą ćwiczyli pisanie własnych tekstów- story.

Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik i ćwiczenia Steps in English 3

ETAPY LEKCJI

PRZEBIEG LEKCJI

Typ interakcji

Czas

CZYNNOŚCI WSTĘPNE

Powitanie i sprawdzenie obecności

Zebranie zadań domowych - projekt (opis postaci)

N K

2'

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA

What were you doing? - gra, pierwszy z uczniów rozpoczyna grę mówiąc co robił wczoraj o godz. 4pm np. „Yesterday at 4 pm I was watching TV”, kolejny uczeń dodaje co robił używając while np. „While Wojtek was watching TV I was doing my homework”. Następny z uczniów powtarza wypowiedzi poprzedników dodając własną, itd.

K K

8'

ĆWICZENIE

poznanych form i struktur gram., słownictwa

1. Uzupełnianie zdań czasownikami w odpowiedniej formie czasu Past Continuous.

NK

2'

UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa

  1. Ułożenie słów z rozsypanki w zdania i zapisanie ich w czasie Past Continuous

  2. . Na podstawie obrazka opisanie czynności poszczególnych osób.

  3. Na podstawie obrazków napisanie zdań twierdzących i przeczących w czasie Past Continuous.

NK

10'

ROZUMIENIE TEKSTÓW:

Tekst „The secret of Planet X”

  1. Kto znajduje się na ilustracjach do tekstu? (skojarzenia)

  2. Przeczytanie tekstu

  3. Odpowiedź na pytania: Kim jest pan Kelman? Kim jest Al? Co pan Kelman kazał zrobić Alowi?

  4. Ćwiczenie 2. Określenie czy zdania są zgodne z tekstem i korygowanie błędnych zdań

  5. Ćwiczenie 3. Uzupełnienie streszczenia tekstu odpowiednimi czasownikami z ramki we właściwej formie czasu Past Cont.

NK

10'

PISANIE

1.Przeczytanie wstępu do opowiadania i uzupełnienie notatek odpowiedni informacjami z tekstu. (bohaterowie, czas, miejsce, pogoda, czynności, nieoczekiwane zdarzenie)

2.Planowanie własnego wstępu do opowiadania (bohaterowie, czas, miejsce, pogoda, czynności, nieoczekiwane zdarzenie)

10'

ZADANIE REZERWOWE:

1.Napisanie wypowiedzi w formie dialogu (direct speech)

PRACA DOMOWA

Napisanie pięciu zdań o tym, co robili koledzy i rodzina wczoraj o godzinie 12 pm.

N K

2'