Konspekt lekcji:

Data:

Dyscyplina: Gimnastyka

Temat: skok rozkroczny przez kozła

Klasa / płeć: 6 /chłopcy

Ilość uczniów: 12

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Czas:45'

Przybory: kozioł, odskocznia, materace, równoważnia

Cele główne lekcji:

1. Umiejętności: UU opanowują umiejętność skoku rozkrocznego przez kozła, doskonalą stanie na rękach przy drabinkach i chodzenie po równoważni

2. Motoryka: siła eksplozywna, równowaga

3. Wiadomości: przydatność ćwiczeń gimnastycznych w trosce o swoją sylwetkę

4. Akcenty wychowawcze: asekuracja przy wykonywanych ćwiczeniach

Imię i Nazwisko prowadzącego:


Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozowanie

Uwagi organizacyjno metodyczne

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

  1. Zbiórka, powitanie.

  2. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć.

3'

Dwuszereg przed N

Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

1. Podanie tematu lekcji.

  1. Podanie informacji na temat wartości kultury fizycznej - wywołanie pogodnej atmosfery

2'

Ustawienie jw.

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

  1. Zabawa ożywiająca „berek braci syjamskich” - berek w parach.

Ćwiczenia kształtujące przy drabinkach.:

  1. Przodem do drabinek, 1 m.. od drabinek, opad T, ugięcie RR i przez wyprost powrót.

  1. Przodem do drabinek, jedna noga na 4 szczeblu i podskoki na tej nodze trzymając się drabinek; zmiana nogi

  2. NN na pierwszym szczeblu na szerokość drabinek, RR na szerokość barków i na wys. Barków, schodzimy niżej co jeden szczebel i powrót

  3. Bokiem do drabinek, ręka bliższa chwyt za drabinki, druga łukiem nad głową skłony T w bok.

  4. Tyłem do drabinek w lekkim rozkroku, przez skłon T w przód chwyt za szczebel między NN i pogłębienie.

  5. Tyłem do drabinek w odl. 1 m.. skręt T i dotknięci RR drabinek.

  6. Siad rozkroczny na szerokość drabinek, skłony T kolejno do NL, NP., środka

  7. Zwis przerzutny przy drabinkach.

  8. Leżenie przodem tyłem do drabinek, NN zaczepione o dr . RR w górze, wznos T i wytrzymanie

  9. „jaskółka” przodem do drabinki, gdy tracisz równowagę łapiesz się drabinek

  10. Podskoki - trzy luźne podskoki, czwarty jak najwyżej z dotknięciem drabinek

2'

x 5

każda noga x 5

x 3

x 5 każda strona.

X 10

x 10

x 10

x 5

x 5

x 5

x 10

4.Kształtowanie umiejętności, doskonalenie sprawności.

Podział na cztery zespoły.:

  1. Skok rozkroczny przez kozła.

  2. Równoważnia - wejście bokiem, przejście na drugą stronę z akcentem każdego kroku, obrót w półprzysiadzie, w połowie „arabeska”, dalej na palcach i zeskok w bok. Inni dowolne podskoki ze skakanką

  3. Dwa przewroty łączone w przód i w przód po na skoku na ręce lub dwa w tył do rozkroku.

  4. Stanie na RR przy drabinkach z asekuracją.

Nie ćwiczący zwis na drabinkach i ugięcia NN do krzesełka.

UU przechodzą na inne stanowiska na sygnał N i w sposób wymyślony przez N

UU sprzątają sprzęt.

23'

UU przygotowują stacje po dokładnej informacji N.

Asekuracja przez UU

Na wszystkich stanowiskach pamiętać o BHP.

5.Uspokojenie org.

1. Zabawa uspokajająca - „myśliwy”

2'

6.Czynności org.-wychowawcze.

  1. Pochwalenie najlepiej ćwiczących. i postawienie ocen.

  2. Jeżeli UU będą gdzieś ćwiczyć sami muszą pamiętać o zasadach asekuracji

2'

Rozsypka przed N.

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

1. Namowa, by ćwiczyć by nasza sylwetka była coraz piękniejsza

  1. Sportowe pożegnanie.

1'

Ustawienie j.w.

Najlepsza strona o Kulturze Fizycznej:

www.konspektywf.prv.pl