KONSPEKT LEKCJI

TEMAT :Nauczanie skoku rozkrocznego przez kozła.

PROWADZĄCY: Waldemar Śledż

MIEJSCE LEKCJI: salka gimnastyczna

PRZYBORY/ PRZYRZĄDY: Piłki lekarskie, koszykowe, narzutki

CZAS: 45 min.

KLASA:....................................................................

LICZBA ĆWICZĄCYCH:............... LICZBA NIE ĆWICZ:.......................

CELE GŁÓWNE LEKCJI: Kształt. cech motorycznych(siła, skoczność, szybkość, zwinność) i koordynacji ruchowej, umiejętności wykonania w poprawniej formie skoku rozkrocznego przez kozła, asekuracja, współpraca w zespole, dyscyplina.

Tok lekcji

Zadania szczegółowe lekcji

Czas

Uwagi

I CZĘŚĆ WSĘPNA

moment org - porządkowy.

Zabawa ożywiająca

Kształtowanie inwencji uczniów

II CZĘŚĆ GŁÓWNA

Nauczanie skoku rozkrocznego przez kozła

III CZĘŚĆ KOŃCOWA

Uspokojenie organiz.

Czynności org-wychowawcze

1. Zbiórka w dwuszeregu, sprawdzenie obecności, powitanie.

2. „Berek z piłka lekarską” - uczeń w roli berka stara się dotknac piłką któregokolwiek z kolegów

4. Ćw. ogólno rozwojowe z uzyciem ławeczek

  1. w siadzie rozkrocznym skłon w przód o NN prostych

  2. j.w. skreto skłony- RR na karku

  3. j.w. skłony T w bok

  4. j.w. skłony T w L i P stronę

  5. leżnie na plecach, RR na karku, NN pod laweczką - skłony w przód

  6. leżenie na brzuchu - skłony w tył

5. Zabawy z akcentem na siłę i równowagę

Wyscig z przenoszeniem ławeczki w siadzie rozkrocznym: 2 rzedy, uczniowie sidza na ławeczce w siadzie rozkr., na sygnał wstają i starają się jak najszybciej przenieść ław. Na drugą stronę

6. Nauczanie skoku rozkrocznego przez kozła

  1. pokaz i objasnienie skoku

  2. z krótkiego rozbiegu naskok na odskocznię i przeskok ponad piłka lekarską

  3. z krótkiego rozbiegu po górnej cz. skrzyni (2-ie częsci) naskok na odskocznie i skok przez kozła

  4. -„- -„- skok rozkroczny przez kozła po odbiciu się z odskoczni

7. Korekcja postawy

  1. zwis na drabince z podciagnięciem kolan do kl. piersiowej

  2. siad skrzyżny, łopatki sciągnięte- „zapinanie guzika”

8. Zbiórka

  1. analiza braków, samoocena własnych umiejętności

  2. pokaz zadania głownego przez najlepszego ucznia

9. Pożegnanie grupy sportowym okrzykiem

5'

10'

25'

3'

2'

Przeglad stanu grupy, dwuszereg skrzyżny

Naucz. zwraca uwage na intesywność i dokładnośc wykonania ćw.

Zwrócenie uwagi na przyjęcie prawidłowej postawy

Demonstracja przez prowadzącego

.

uwagi o popełnionych błędach, wyróżnienie najlepiej ćw.