Konspekt zajęć z historii dla klasy VI Szkoły Podstawowej

Nauczyciel klasy: p. Adam Makarewicz

Prowadząca: Marta Niestrój

Klasa: V f

Temat dnia: Odcinki, Proste i Łamane.- powtórzenie.

Liczba godzin: 1

Liczba uczniów: 6

Data: 16.03.2011

Cele zajęć:

W aspekcie kształcącym:

Cele operacyjne:

- Powtórzenie wiadomości o odcinkach i prostych

- Powtórzenie wiadomości o łamanych.

Cele szczegółowe:

Uczeń:

- wie co to jest prosta

- wie co to jest odcinek

- wiec jak narysować prostą,

- zna rodzaje prostych (prostopadłe, równoległe, półprosta)

- wie jakie są łamane (zamknięte, otwarte)

W aspekcie wychowawczym:

Cele ogólne:

- Kształtowanie nawyku kulturalnego wyrażania się,

- kształtowanie nawyku porządkowania swojego stanowiska pracy.

- uwrażliwienie na potrzebę okazywania bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

- wdrażanie do życia w grupie

Cele szczegółowe:

Uczeń:

- zna i przestrzega zasad kulturalnej rozmowy.

- chętnie pomaga koledze z klasy.

- sprząta swoje przybory po zajęciach.

- bierze aktywny udział w zadaniach grupowych.

Cele ogólne:

- usprawnianie motoryki małej.

- usprawnianie narządów mowy.

- usprawnienie odczytywania mowy z ust.

- rozwijanie wrażliwości słuchowej.

Cele szczegółowe:

Uczeń:

- doskonali koordynację wzrokowo-ruchową.

- prawidłowo odczytuje mowę z ust prowadzącej.

Metody pracy (według Kupisiewicza):

Formy pracy (według Kupisiewicza):

Kryteria podziału:

Środki dydaktyczne:

Plan zajęć.

  1. Część wprowadzająca

  1. Powitanie uczniów

  2. Przedstawienie się prowadzącej

  3. Przedstawienie się uczniów

  4. Sprawdzenie obecności

  5. Wprowadzenie do tematu zajęć

- powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji.

f) Prowadząca prosi o przepisanie tematu do zeszytu

  1. Część Zasadnicza

  1. Prowadząca rozdaje uczniom karty pracy.

Karty pracy zawierają zadania związane z tematem, w celu ich utrwalenia, prowadząca wraz z uczniami rozwiązują zadania.

  1. Część końcowa.

  1. Powtórzenie wiadomości zdobytych na zajęciach:

- o czym mówiliśmy dziś na zajęciach ?

b) Zadanie pracy domowej.

c) Podziękowanie za wspólną pracę.

d) Pożegnanie uczniów.

Czynności nauczyciela

Czynności ucznia

  1. Część wprowadzająca

  1. Powitanie uczniów

  2. Przedstawienie się prowadzącej

  3. Przedstawienie się uczniów

  4. Sprawdzenie obecności

  5. Wprowadzenie do tematu zajęć

- powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji.

f) Prowadząca prosi o przepisanie tematu do zeszytu

  1. Część Zasadnicza

Prowadząca rozdaje uczniom karty pracy.

Karty pracy zawierają zadania związane z tematem, w celu ich utrwalenia, prowadząca wraz z uczniami rozwiązują zadania.

  1. Część końcowa.

  1. Powtórzenie wiadomości zdobytych na zajęciach:

- o czym mówiliśmy dziś na zajęciach ?

b) Zadanie pracy domowej.

c) Podziękowanie za wspólną pracę.

d) Pożegnanie uczniów.

  1. Część wprowadzająca

  1. Powitanie uczniów

  2. Przedstawienie się prowadzącej

  3. Przedstawienie się uczniów

  4. Sprawdzenie obecności

  5. Wprowadzenie do tematu zajęć - odpowiadają

.

  1. Przepisują temat lekcji

  1. Część Zasadnicza.

Rozwiązują kolejno zadania.

  1. Część końcowa.

  1. Powtórzenie wiadomości zdobytych na zajęciach:

Odpowiadają na pytania.

b) Zadanie pracy domowej.

c) Podziękowanie za wspólną pracę.

d) Pożegnanie prowadzącej.