![]() | Pobierz cały dokument szkola.naszym.domem.konspekty.edukacja.doc Rozmiar 44 KB |
PROTOKÓŁ POHOSPITACYJNY W KLASIE II
18.10.2010 r.
TEMAT BLOKU: Szkoła naszym domem.
TEMAT DNIA: Małe co nieco.
CELE OGÓLNE:
Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 20,
Kształtowanie pisowni wyrazów z dwuznakiem „rz”;
CELE OPERACYJNE - UCZEŃ:
czyta ze zrozumieniem i wybiera odpowiednią według siebie odpowiedź,
potrafi wymienić wyrazy odpowiadające na pytania: jaki?, jaka?, jakie?,
wpisuje odpowiednią formę wyrazu odpowiadającego na pytanie: kto?, co?,
uczy się wierszyka na pamięć,
potrafi napisać bezbłędnie wierszyk z pamięci,
samodzielnie rozwiązuje matematyczny test sprawdzający,
potrafi dokonać samooceny,
śpiewa piosenkę;
METODY I TECHNIKI PRACY (wg. W. Okonia):
Podające: pogadanka;
Problemowe: klasyczna;
Praktyczne: ćwiczebne;
FORMY PRACY:
Indywidualna
Zbiorowa;
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Płyta z piosenką,
Piłki,
Hula - hop,
Pachołki,
Szarfy;
LITERATURA MERYTORYCZNA I METODYCZNA:
Przewodnik metodyczny „Gra w kolory”,
Śpiewnik „Gra w kolory”,
Ćwiczenia do matematyki „Gra w kolory”;
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Przypomnienie piosenki „Lekcja śpiewu”:
Dzieci siedzą na dywanie nauczycielka rozmawia z nimi na temat piosenki: czy była to piosenka wolna czy szybka?, tańczyliśmy ją jak…(rock & rolla);
Powtarzają słowa piosenki przez z nauczycielką, a następnie śpiewają piosenkę do melodii z płyty.
Uczniowie śpiewają I zwrotkę i refren, do pozostałych zwrotek tańczą rock & rolla.
2. Pogadanka na dywanie (przypomnienie wcześniejszych lekcji):
- dlaczego zaczęliśmy od rock & rolla?
- o czym opowiada ta piosenka?
- w tamtym tygodniu rozmawialiśmy o ludziach uczących w szkole, czyli…?
- czego święto obchodziliśmy?
- mówiliśmy o szkołach, w których uczą się dzieci chore i zdrowe - jak nazywają się takie szkoły?
- mówiliśmy tez o tolerancji - co to jest tolerancja?
- stworzyliśmy portret prawdziwego przyjaciela - jaki powinien być przyjaciel?
Praca z kartami pracy (za każde zadanie dzieci wpisują sobie buźki - forma sprawdzianu):
- test - czy jesteś dobrym kolegą/ koleżanką: nauczycielka czyta pierwsze pytanie, uczniowie zaznaczają odpowiedź, drugie pytanie czyta głośno dziecko, a trzecie dzieci rozwiązują w ciszy.
Na końcu nauczycielka czyta rozwiązanie - podsumowanie, że w klasie dzieci są bardzo koleżeńskie.
![]() | Pobierz cały dokument szkola.naszym.domem.konspekty.edukacja.doc rozmiar 44 KB |