Scenariusz zajęć językowych dla dzieci 3 - letnich

12.03.2008

Placówka: Przedszkole nr 4 „Pod Kasztanem”

Prowadząca: Olga Bylicka

Temat kompleksowy: Przyjaciele.

Temat zajęcia: Pajączek.

Cele ogólne:

Cele operacyjne:

Dziecko:

Metody pracy:

Formy pracy:

Czynności nauczyciela

Czynności dzieci

Środki dydaktyczne

Wita dzieci, śpiewając piosenkę „Hello”, wspomagając się pacynką.

Pokazują ruchem treść piosenki.

Piosenka na płycie CD

pacynka

Wita się z każdym dzieckiem, mówiąc „Hello…” i podając łapkę pacynki do uściśnięcia.

Dzieci siadają w kole na dywanie. Witają się z pacynką, mówiąc „Hello Cookie” i ściskając mu łapę.

pacynka

Wyjmuje obrazki przedstawiające kota, kangura i pająka. Pyta dzieci, co to za zwierzątka.

Odpowiadają na pytania.

Obrazki przedstawiające poszczególnych bohaterów

Zaprasza do zabawy dramowej. Pokazuje poszczególne ilustracje.

Pokazują ruchem rodzaj zwierzęcia.

Obrazki przedstawiające poszczególnych bohaterów

Prosi dzieci, żeby wskazały poszczególne postacie. Pyta dzieci, jakie kolory mają poszczególni bohaterowie.

Wskazują i nazywają bohaterów książki. Nazywają kolory.

Plakat

Przypomina piosenkę o pająku.

Śpiewają piosenkę i pokazują ją ruchem.

CD z piosenką

Zaprasza dzieci do stołu. Prosi aby wybrali kolor, którym pomalują postać pająka.

Kolorują pająka wybranym kolorem.

Kolorowanka z pająkiem

Zbiera kolorowanki i umieszcza je nas tablicy.

Nazywają poszczególne kolory.

Tablica

Kolorowanki

Żegna się z dziećmi wykorzystując pacynkę.

Śpiewają piosenkę i żegnają się z Cookiem.

Pacynka

CD z piosenką nas pożegnanie

2