KONSPEKT 1

Temat: Zajęcia ogólnorozwojowe - osoby niewidome i niedowidzące - formy ścisłe i zabawowe.

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Czas: 45 min

Krótka charakterystyka klasy: osoby niewidome i niedowidzące

Główny cel lekcji: pobudzenie ogólnorozwojowe, kształtowanie sprawności ogólnej

Cele operacyjne:

Kształcący:

Poznawczy:

Wychowawczy:

Sprzęt i przybory: piłka akustyczna, pachołki

TOK LEKCJI

TREŚĆ

CZAS

UWAGI METODYCZNO - ORGANIZACYJNE

CZĘŚĆ WSTĘPNA

Zbiórka, przywitanie, sprawdzenie obecności, podanie tematu lekcji

5

Ustawienie w dwuszeregu

CZĘŚĆ GŁÓWNA

ROZGRZEWKA

trucht

- skip C

- skip A

- na znak zmiana kierunku ruchu

- ustawienie jeden za drugim: B przytrzymuje A za ręce, A wykonuje skip A

marsz

- marsz na palcach

- co 3. krok wypady z pogłębieniem

ćwiczenia w miejscu

samodzielne:

- krążenia głową (skłony boczne + zgięcie-wyprost)

- krążenie ramion w przód i tył

- krążenia bioder

- skłony tułowia w przód

- skrętoskłony

- krążenia tułowia

- krążenia kolan

- krążenia nadgarstków

- krążenia w stawach skokowych

Samochody: dzieci siadaja na poduszkach i odpychajac sie nogami i rekami przesuwaja sie do przodu w kierunku zrodla dzwieku

Hulajnoga - jedna noge dziecko stawia na poduszce i odpychajac sie drugą przesuwa sie do przodu

Spacer misia: dzieci poruszaja sie na czworakach w kierunku na wprost. na sygnal prowadzacego zatrzymuja sie i nasladuja chrapanie. na kolejny syganl budza sie, prostuja lapy(rece) i podnosza je w gore glosno ziewajac

Wielblady na pustyni - klek podparty, dzieci przesuwaja sie w dowolnyc kierunkach, na plecach kladziemy im poduszki(bagaz) na sygnal kieruja sie do oazy

35

CZĘŚĆ KOŃCOWA

- trucht dookoła sali

- przejście do marszu, na sygnał kkg. w górę i wspięcie na palce, głęboki wdech nosem, liczymy 12345; powrót do marszu wydech ustami

- omówienie zajęć i wyróżnienie dzieci, które chętnie i poprawnie wykonywały zadania lekcji

- podsumowanie zajęć, rozejście się grupy.

5

Ustawienie w dwuszeregu