![]() | Pobierz cały dokument na.lace.scenariusz.zajec.aktywnosc.muzyczno.doc Rozmiar 48 KB |
WSSE Gdańsk
III rok Pedagogika
Spec. edukacja wczesnoszkona z wychowaniem przedszkolnym
Joanna Langa
Anna Pawlik
Temat: „Na wiosennej łące” - nauka piosenki oraz wykonanie prac plastycznych metodą orgiami koło.
Cele główne:
stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu mowy i myślenia,
bogacenie mowy czynnej i biernej dziecka w oparciu o zagadnienia dotyczące środowiska przyrodniczego- łąki,
rozwijanie wyobraźni i umiejętności rozwiązywania problemów,
rozwijanie umiejętności poruszania się przy muzyce,
rozwijanie percepcji słuchowej,
Cele operacyjne: dziecko:
potrafi rozpoznać zwierzęta i rośliny żyjące na łące i ich odgłosy
potrafi wykonać pracę plastyczną( formę przestrzenną),
potrafi poruszać się przy muzyce,
rozróżnia dźwięki wysokie i niskie,
włącza się do rozmowy,
odpowiada na zadane pytania,
wypowiada się na określony temat,
współdziała z dziećmi w zabawie,
słucha uważnie pomysłów innych,
przedstawia swoje wiadomości i pomysły kolegom,
prawidłowo wykonuje polecenia,
podejmuje postawione przed nim zadania,
dokonuje analizy i syntezy słuchowej i wzrokowej wyrazu,
przedstawia świat przyrody ruchem, słowem, gestem,
Metody pracy:
czynna, słowna, praktyczna
Formy pracy:
zbiorowa, indywidualna
Formy aktywności muzycznej:
śpiew, ruch z muzyką, gra na instrumentach, słuchanie muzyki, tworzenie muzyki
Formy aktywności plastycznej:
oglądowa, wykonywanie prac plastycznych
Środki dydaktyczne:
wiosenna dekoracja, zawieszki z emblematami zwierząt, rysunek słońca, płyta z nagraniami wiosennej muzyki, instrumenty, wiersz „Łąka”, bloki, kredki świecowe, klej, nożyczki, kolorowe kola orgiami w różnych kolorach.
Przebieg: