Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: The brown carpet is on the floor.
Klasa: II
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie poznają nazwy pokoi oraz przyimki .
Nowe jednostki leksykalne: bedroom, bathroom, dining room, kitchen
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Karty obrazkowe, podręcznik New English Adventure 2, CD
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Warm-up - powtórka słownictwa związanego z pomieszczeniami w domu oraz przedmiotami.
Nauczyciel pokazuje obrazek bardzo szybko. Uczniowie odgadują co to za pomieszczenie lub przedmiot.
Nauczyciel przypina na tablicy obrazki. Uczniowie razem z nauczycielem nazywają poszczególne pomieszczenia. Uczniowie zamykają oczy. Nauczyciel zabiera jeden z obrazków, zadaniem uczniów jest odgadnięcie, którego z nich brakuje. |
N K |
8' |
PREZENTACJA form i struktur gram., słownictwa |
Nauczyciel pokazuje obrazki (flashcards) z dining room, living room, bathroom, bedroom, garden głośno podając nazwy. Zachęca uczniów do powtórzenia słówek.
|
N K |
10' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Nauczyciel naśladuje pewne czynności(np. gotowanie), zadaje pytanie `Am I in the kitchen?' 2.Nauczyciel wypowiada głośno nazwę pomieszczenia. Zadaniem uczniów jest gestem pokazać czynności, jakie w danym pomieszczeniu można wykonać. Na przykład bathroom- łazienka/ mycie się/ szczotkowanie zębów itp. |
N K |
10' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
Uczniowie przyglądają się obrazkowi. Nauczyciel wskazuje poszczególne pomieszczenia, zadaje pytania What`s this? a zadaniem uczniów jest udzielić odpowiedzi-najpierw pojedynczymi słowami, a potem całym zdaniem tj. It`s a bedroom. |
N K |
15' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
1.Uczniowie numerują obrazki przedstawiające pokoje zgodnie z nagraniem. (podręcznik) |
|
|
UWAGI
|
|
|
|