Konspekt

1.

Przedmiot: Metodyka informatyki. Klasa: 3 gimnazjum

Temat: Prezentacja multimedialna z zakresu przyrody.

Temat prezentacji uczniów: Grzyby naszych lasów.

Konspekt wykonał:

Balcerzak Piotr gr 2

2.

Cel poznawczy: Zapoznanie uczniów z praktycznymi aspektami wykonywania prezentacji w programie Power Point.

Cel praktyczny: Wykonanie w pełni funkcjonalnej prezentacji w programie Power Point - wykorzystywanie i nauka praktycznych możliwości programu.

Cel wychowawczy: Praktyczne poznanie możliwości programu oraz ergonomika pracy na komputerze - wykorzystanie programu w celu ułatwienia sobie pracy oraz przy okazji nauka przyrody. *********

3.

Metody: Pokaz Multimedialny, opis.

Czas lekcji: 90 minut.

Formy pracy: Indywidualna.

4.

Część lekcji ogniwa

Czynności ucznia

Czynności nauczyciela

Środki i materiały dydaktyczne

Czas

Wstępna

Odpowiedzi na przykładowe pytania - przypomnienie o programie Power Point.

Przypomnienie poprzedniego tematu oraz pokaz naszej wzorcowej prezentacji.

Komputer, monitor/projektor i prezentacja w programie Power Point.

20 minut

Główna

Wykonanie prezentacji na temat: „Grzyby naszych lasów.” Zawierającej 15 slajdów z wykorzystaniem grafiki którą można znaleźć w internecie - oraz krótkie opisy do slajdów. Prezentacja z wykorzystaniem hiperłączy i zdjęć/grafiki.

Podanie czterech stron internetowych z których uczeń może pozyskać grafikę do prezentacji. Podanie tematu prezentacji i nadzór/pomoc nad właściwym wykonywaniem przez uczniów prezentacji na zajęciach- odpowiedzi na pytania oraz udzielanie wskazówek. Przypomnienie uczniom iż Power Point nie jest edytorem tekstu i prezentacja powinna zawierać zdjęcia i hiperłącza

Komputer, monitor i prezentacja w programie Power Point oraz internet.

50 minut

Końcowa

Pokaz prezentacji uczniów i jej opis oraz dyskusja na ten temat.

Dyskusja na temat prezentacji i jej ocena oraz podanie zadania domowego

Komputer, monitor/projektor, program Power Point na którym uczniowie prezentują swoją prace.

20 minut

Praca domowa

Wykonać prezentacje na wybrany temat.

Ocena lekcji

Dobre aspekty:

<omówienie pozytywnych stron obejrzanych prezentacji.>

Złe aspekty:

<omówienie negatywnych elementów prezentacji>

Wnioski:

Strony pomocnicze które możemy podać uczniom: