SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU, scenariusze


SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU

Małgorzata Etmańska

Temat wielotygodniowy: Do czego potrzebny jest prąd?

Temat dnia: Literki jakie znamy

Cel ogólny: Utrwalenie poznanych literek.

Cele szczegółowe:

Uczeń:

Metody:

Formy:

Środki dydaktyczne:

Przebieg zajęć:

  1. Nauczyciel czyta dzieciom dalszy ciąg opowiadania „Przygody kotka Atlasa”. Po przeczytaniu rozmawia z dziećmi na temat przeczytanego fragmentu.

  2. Prezentacja nowej literki „P” - pisanej i drukowanej.

  3. Wyszukiwanie w wyrazach do tej pory poznanych literek.

  4. Określanie przez dzieci, na którym miejscu w wyrazie jest literka „p”.

  5. Wyszukiwanie króla i królowej (dziecka, które na literkę P na początku imienia).

  6. Zabawy ruchowe, np.: „Tańczymy la ba da”, „Stonoga”, „Nie chcę cię znać”.

  7. Gimnastyka:

  8. Zabawa „Piłka parzy”. Uczniowi stoją na jednym końcu sali. Na hasło „piłka parzy” muszą przebiegnąć na druga część sali. W momencie kiedy przebiegają nauczyciel zbija osoby. Wygrywa ta osoba, która pozostanie sama na sali.

  9. Zabawa „Kotek łapie”.

  10. Ćwiczenie wyciszające. Dzieci kładą się na podłodze i głęboko oddychają. Nauczyciel zwraca uwagę, aby wdech był nosem, a wydech ustami.

  • Zabawa „Nasze literki”. Dzieci siedzą w kole trzymając wizytówki. Nauczyciel pokazuje kolejno poznane w prezentacji litery alfabetu prosząc, aby podniosły rękę do góry te osoby, które w imieniu maja wyczytana literkę.

  • Nauczyciel rozdaje dzieciom kartoniki z literkami. Dzieci po kolei przedstawiają się, np.: „Jestem literką a”. Następnie nauczyciel pokazuje wyraz i podchodzą do niego uczniowie z literkami, które są w wyrazie. Dzieci próbują ustawić się według wzoru. Reszta dzieci sprawdza, czy wyraz został poprawnie ułozony.

  • Nauczyciel rozkłada na podłodze literki małe i duże. Dzieci kolejno podchodzą i łączą literki w pary - małe z dużymi.



  • Wyszukiwarka