KONSPEKT LEKCJI

1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa

2. Poziom nauczania: IV klasa (3 godziny tygodniowo)

3. Data: 07.12.2011 r.

4. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk

5. Czas trwania lekcji: 45 minut

6. Temat lekcji: A table in the kitchen.-Revision of units 11-15. (Stół w kuchni.-Powtórzenie działów 11-15)

7. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:

8. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:

9. Materiały, środki dydaktyczne:

10. Metody pracy

11. Formy pracy

PRZEBIEG LEKCJI

Wstęp

Czynności organizacyjne.

Zapisanie tematu lekcji na tablicy. Sprawdzenie pracy domowej.

Rozgrzewka językowa

Uczniowie wykonują pierwsze zadanie z karty pracy-podpisują obrazki.

Prezentacja

Uczniowie wykonują kolejne zadania z karty pracy: zapisują nazwy mebli i zaznaczają które podpisy pod obrazkami przedstawiającymi jedzenie są poprawne. Uczniowie ćwiczą przyimki miejsca rysując piłkę w odpowiednim miejscu względem torby.

Faza główna

    1. Uczniowie losują karteczkę z koperty. Mają za zadanie poprawnie przeczytać i przetłumaczyć słowo.

    2. Uczniowie wykonują zadanie czwarte z karty pracy. Tworzą liczbę mnogą rzeczowników.

    3. Następnie układają zdania z rozsypanych słów. Zapisują je również na tablicy.

    4. Uczniowie czytają tekst i odpowiadają na pytania nauczyciela.

    5. Uczniowie odpowiadają na pytania typu prawda/fałsz.

Zakończenie

  1. Zadanie pracy domowej.

Zadanie dodatkowe - Gra: „I kto to mówi”. Nauczyciel zapisuje na tablicy dwa pytania. Uczeń podchodzi do tablicy i odwrócony od klasy zadaje pytania osobie wyznaczonej przez nauczyciela. Wskazana osoba odpowiada. Uczeń ma za zadanie odgadnąć kogo wskazał nauczyciel.