KONSPEKT LEKCJI 15 IX 1998 r.

TEMAT: Doskonalenie odbić sposobem górnym i sposobem dolnym, rozegranie sytuacji na 3 odbicia.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: dosk. odbić sposobem górnym i sposobem dolnym, roz. Syt na 3

2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, orientacja

3.WIADOMOŚCI: zasady rozegrania syt na 3

4.AKCENT WYCH.: dyscyplina w czasie lekcji

KLASA: IV c DZ

MIEJSCE: sala gimnastyczna

CZAS: `45

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki do siatkówki

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

  1. Zbiórka i sportowe przywitanie

  2. Sprawdzenie obecności i strojów sportowych

Szereg przed N

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

  1. Podanie tematu lekcji

  2. Omówienia zasad rozegrania sytuacji na 3 W.

  3. Wywołanie pozytywnej atmosfery na lekcji

Ustawienie jw.,

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

  1. Zabawa ożywiająca - „berek siatkarski w parach”

  2. Ćwiczenia kształtujące prowadzi jedna z UU na ocenę

  3. W parch naprzeciw siebie odbicia w następującym porządku :

  • górne - górne

  • górne - dolne

  • dolne - górne

  • dolne - dolne

  • w dowolny sposób wybrany przez UU

  • dowolne odbicia w pewnym momencie „plas” do partnera

  • jw. Zbicie, a partner próbuje odebrać odbicie

N wybiera osobę z dziennika

Na szer. boiska do siatkówki

N poprawia cały czas technikę u UU

4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

  1. Jeden rozgrywający na środku siatki i rząd z lewej i prawej strony. 1 os z rzędu podrzut i odbicie do rozgrywającego który nagrywa z powrotem do wystawiającego i przebicie.

  2. Jw., ale próba zbicia

  3. W ustawieniu w szóstkach na obu połowach z własnego podrzutu i odbicia rozgrywamy sytuację na 3 pamiętając, że drugie odbicie należy do rozgrywającego(możemy normalnie przebić lub zbić) - zespół po drugiej stronie siatki próbuje obronić akcję i wykonuje to samo

  4. Rozgrywamy sytuację po zagrywce przeciwników, atakujemy, a drużyna przeciwna broni się, a nastepnie zmiana.

  5. Gra szkolna, gdzie punkty po rozegraniu sytuacji na 3 liczymy za 2

Zmiany rozgrywających na sygnał N

UU, który przebijał idzie po piłkę i wraca na konie rzędu

5.Uspokojenie org.

1. Jak najdłużej próbujemy odbijać sposobem górnym w parach naprzeciw siebie w siadzie prostym

Komu spadnie piłka odpada

6.Czynności org.-wychowawcze.

  1. Sprzątnięcie piłek do magazynu

  2. Pochwalenie wszystkich ćwiczących

Szereg przed n

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

  1. Zachęcenie do gry w piłkę siatkową plażową w lecie

  2. Sportowe pożegnanie

Ustawienie jw