KONSPEKT LEKCJI - 9 IX 1998 r.
TEMAT: Ogólne przygotowanie motoryczne.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: ogólne przygotowanie motoryczne
2.MOTORYCZNOŚĆ: siła, wytrzymałość
3.WIADOMOŚCI: wykorzystanie ćwiczeń do kształtowania siły
4.AKCENT WYCH.: wdrożenie do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym
KLASA: IV b, CH
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki lekarskie, drabinki, materace, płotki, skrzynia odskocznia
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
|
Szereg przed N Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
|
Ustawienie jw. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
UU stoją w rozsypce i N kolejno podaje na jaką partię ciała i rodzaj ćwiczenia kształtującego, następnie wyznacza kolejno UU, którzy demonstrują ćwiczenie dla reszty. W celu wywołania pogodnej atmosfery i pobudzenia twórczego UU w tle puszczona jest muzyka. S. |
N wyznacz 2 lub 3 berków
Jeżeli ćwiczenie jest niewłaściwe N je koryguje
|
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
Podział UU na 5 zespołów i ustawienie obwodu ćwiczebnego, na którym znajdują się kolejno:
|
Przez Odliczenie Czas ćwiczeń regulowany grającą muzyką Asekuracja przy skrzyni i staniu na RR przez UU po instrukcji N UU na danych stanowiskach zachowują odpowiednie środki ostrożności, by nie przeszkadzać UU z innych stanowisk.
W przód ponad piłką lekarską |
5.Uspokojenie org. |
1. Zwis na drabinkach z głębokimi wdechami i wydechami |
Nie wolno UU zeskakiwać z drabinek - ćwiczenie elongacyjne |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
Szereg przed n |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
|
Ustawienie jw. |