Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga

PLAN LEKCJI

Temat: Let's go to the park.

Klasa: przedszkole

Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie poznają nowe jednostki leksykalne (cap, basket, park, bench) oraz przyimki (on, under)

Nowa struktura gramatyczna: on, under -przyimki

Nowe jednostki leksykalne : park, bench, basket, cap

Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik Angielski dla starszaków, CD, karta pracy - In the park

ETAPY LEKCJI

PRZEBIEG LEKCJI

Typ interakcji

Czas

CZYNNOŚCI WSTĘPNE

Powitanie i sprawdzenie obecności

Informacja o celach lekcyjnych

N K

2'

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA

Powtórzenie piosenki “It's spring”

4'

PREZENTACJA form i struktur gram., słownictwa

Prezentacja słownictwa z użyciem plakatu.

„this is a Picture o a park”

“In the park we can see a cloud”

What colour is it?

Eddie is sitting on the bench”

2.Nauczyciel pyta o inne przedmioty i osoby znajdujące się na ławce.

N K

6'

ĆWICZENIE

poznanych form i struktur gram., słownictwa

1.Uczniowie przyklejają naklejki (ball,basket,cap) na i pod ławką w swoich książkach.

2.Nauczyciel pyta każdego z uczniów: „what is on the bench?” Eddie is on the bench

3. Nauczyciel pyta : What is under the bench? Uczniowie odpowiadają zgodnie z obrazkiem.

4. Gra- uczniowie są piłkami, nauczyciel wydaje komendy „balls jump!” itd. Następnie nauczyciel wskazuje krzesło mówiąc „bench” Uczniowie zabierają swoje krzesłka i zgodnie z komendami nauczyciela siadają na lub pod nimi. (Balls on/under the benches)

5.Uczniowie otrzymują kartę pracy, na której rysują zgodnie z poleceniami nauczyciela : Draw a ball on the bench, Draw a teddy bear under the bench.

N K

18'

ZADANIE REZERWOWE:

Powtórzenie gestów symbolizujących pogodę. (cold, warm, windy)

UWAGI