Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie III.

Temat: Czasowniki w czasie Present Simple, wprowadzenie formy 3 os,lp.

Cele:

- słuchanie i rozpoznawanie czasowników nazywających codzienne czynności

- zadawanie pytań o codzienne czynności i próby odpowiedzi

-opisywanie codziennych czynności i określanie godzin

Słownictwo czynne: Get up, go to school, go Home, go to Bed, have lunch, have breakfast, do homework, what time do you have

Słownictwo bierne: It’s cold, a toast for breakfast.

Słownictwo używane przez nauczyciela w klasie: open your books/ workbooks, page number..., listen and number, repeat, read, is it finished?, exercise number…, homework.

Metody:

- bezpośrednia

- praca z tekstem

- praca z tekstem słuchanym

Formy:

- zbiorowa

- indywidualna







Przebieg lekcji:

  1. 1. Zapoznanie uczniów z celami lekcji.

2. Przypomnienie słownictwa z ostatniej lekcji- odpowiedzi na

pytania nauczyciela.

3. Utrwalenie słownictwa przez wykonanie ćw 1/32-

nazywanie czynności na obrazkach. Sprawdzenie ćwiczenia.

II. 1. Wprowadzenie czasowników w czasie Present Simple w

zdaniach- prezentacja przez słuchanie i czytanie tekstu

pt: ‘’Percy’s Day”.- 1/48. Wyjaśnienie niezrozumiałego

słownictwa, sprawdzenie stopnia zrozumienia tekstu.

2. Obserwacja zdań w czasie Present Simple- wnioskowanie

przy pomocy nauczyciela, zaobserwowanie zmiany formy w

czasownikach 3os. Lp. np.:

I go home/ she goes home – wyjaśnienie uczniom, prawideł gramatycznych.

I do homework/ She …… homework

Uczniowie samodzielnie próbują tworzyć formy 3os , lp przy tablicy.

3.Wykonanie ćw. 2/48- słuchanie i uzupełnianie tabeli.

Udzielanie odpowiedzi na pytania. Sprawdzenie zrozumienia

tekstu i wspólne uzupełnienie tabeli na tablicy.

III. 1. Sprawdzenie stopnia opanowania materiału słownikowego i

gramatycznego z lekcji. – krótka rekapitulacja wtórna.

2. Utrwalenie słownictwa przez czytanie tekstu poznanego

na lekcji.

3. Zadanie zadania domowego:

Uzupełnienie tabeli: daily routine

W odpowiednie miejsca tabeli wpisz godziny oraz czynności, które wtedy wykonujesz. Pamiętaj o używaniu słownictwa poznanego na lekcjach; np.:


Time

Activities:

7.30.00

I Get up




































Time

Activities:

7.30.00

I Get up













Time

Activities:

7.30.00

I Get up













Time

Activities:

7.30.00

I Get up











Time

Activities:

7.30.00

I Get up