………………………………………………………………….

z.1(3)

z.2(4)

z.3(3)

z.4(4)

Suma

ocena





/14


Ułamki dziesiętne kl.5 gr.I

1. Oblicz :

a)

b)

c)

2. Mama kupiła 4,6 kg pomarańczy po 5,50zł za 1 kg i 3,8 kg bananów po 6,30zł za 1 kg. Czy wystarczy jej 50zł na zapłacenie za te zakupy?










3.Oblicz:

a)

b)

c)

4. Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?








………………………………………………………………….

z.1(3)

z.2(4)

z.3(3)

z.4(4)

Suma

ocena





/14


Ułamki dziesiętne kl.5 gr.I

1. Oblicz :

a)

b)

c)

2. Mama kupiła 4,2 kg pomarańczy po 5,20zł za 1 kg i 2,9 kg bananów po 6,20zł za 1 kg. Czy wystarczy jej 50zł na zapłacenie za te zakupy?










3.Oblicz:

a)

b)

c)

4. Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 19,00zł. Ile kosztuje 25 dag takiej szynki?