Zezwalam na ponowne wykorzystanie

Zatwierdzam

Data

Pluton

Podpis

PLAN KONSPEKT

do przeprowadzenia zajęć z powszechnej obrony przeciwlotniczej

TEMAT :

Czynności stanu osobowego pododdziału po ogłoszeniu alarmu lotniczego.

CEL :

CZAS :

2 * 45'

MIEJSCE :

Blok szkolenia

FORMA :

Wykład

BIBLIOGRAFIA :

Podręcznik żołnierza wojsk zmechanizowanych

WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE :

ORGANIZACYJNE :

METODYCZNE :

ZAGADNIENIA SZKOLENIOWE :

  1. Sygnały alarmowe i sposób ich przekazywania oraz zadania dyżurnego kompanii .

  2. Działanie na sygnał alarmu lotniczego w garnizonie .

  3. Wykorzystanie schronów i ukryć .

PRZEBIEG SZKOLENIA

LP.

Zagadnienia i czas

Czynności kierownika

Czynności szkolonych

1

CZĘŚĆ WSTĘPNA

10'

  • przyjęcie meldunku ;

  • podanie tematu i celu zajęć ;

  • podanie zagadnień szkoleniowych;

  • aktywizuje szkolonych poprzez stawianie pytań kontrolnych ;

  • stoją na zbiórce ;

  • wysłuchują części wstępnej ;

2

CZĘŚĆ GŁÓWNA

70'

Zag.1. Sygnały alarmowe i sposób ich przekazywania oraz zadania dyżurnego kompanii . 25'

  • omówienie rodzajów sygnałów alarmowych i sposobów ich przekazywania ;

  • aktywizuje szkolonych poprzez stawianie pytań kontrolnych ;

  • wysłuchują wykładu ;

Alarmowanie pododdziałów o zagrożeniu z powietrza ma na celu uniknięcie lub zmniejszenie strat od uderzeń środków powietrznych przeciwnika . Alarm lotniczy ogłasza się po otrzymaniu sygnałów alarmowych od przełożonych oraz od własnych obserwatorów . Sygnały alarmowania podaje się głosem , środkami

łączności , środkami dźwiękowymi lub optycznymi - sygnały muszą być wcześniej ustalone , a cały stan osobowy plutonu zapoznany z nimi .

  • odpowiadają na pytania kontrolne

Zag.2. Działanie na sygnał alarmu lotniczego w garnizonie

25'

  • omówienie działania na sygnał alarmowy;

  • aktywizuje szkolonych poprzez stawianie pytań kontrolnych ;

  • wysłuchują wykładu , odpowiadają na pytania kontrolne ;

Zag.3. Wykorzystanie schronów i ukryć .

20'

  • omówienie wykorzystania schronów i ukryć;

  • aktywizuje szkolonych poprzez stawianie pytań kontrolnych ;

  • wysłuchują wykładu , odpowiadają na pytania kontrolne ;

3

CZĘŚĆ KOŃCOWA

10'

  • przypomnienie tematu i celu zajęć ;

  • wskazanie najlepiej ćwiczących

  • wysłuchują zakończenia zajęć na zbiórce ;

OPRACOWAŁ :