Konspekt

Temat: Gry i zabawy ruchowe w doskonaleniu poznanych elementów technicznych.

Klasa/płeć: 5/chłopcy

Ilość uczniów:12

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Czas:45min

Przybory: piłka nożna, tyczki

Cele główne:

1.Umiejętności: U potrafi wykorzystać poznane elementy techniczne

2.Motoryczność:koordynacja, szybkość

3.Wiadomości: U wie jak powinna przebiegać rywalizacja sportowa zgodnie z zasadami fair play

4.Akcenty wychowawcze: praca na rzecz drużyny

Imię i nazwisko prowadzącego: Mateusz Pałys


Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Doz.

Uwagi organ.-metod

1.Zorganizowanie grupy

1.Powitanie, zbiórka w dwuszeregu

2.Sprawdzenie listy obecności i strojów sportowych

3'

Odkładamy biżuterię i zegraki

2.Motywacja do zajęć

1.podanie tematu zajęć

2.pogadanka na teamt wyglądu lekcji.

2'

3.Rozgrzewka

psychomotoryka profilaktyka

1.Zabawa ożywiająca „Berek z prowadzeniem piłki”

2.ćw RR krążenie RR w przód i w tył

3.ćw T RR w górze skłony T w przód

4.ćw NN podpór leżąc przodem, skurcz i wyrzuty NN

5.ćw T stojąc w rozkroku RR na biodrach skłony T w bok

6.ćw mm brzucha leżenie tyłem NN ugięte w kolanach i brzuszki

7.ćw RR i NN walki kogutów

8.ćw T stojąc opad T w przód, RR w bok, skrętoskłony do NL i NP.

9.podskoki - na sygnał wyskok w górę z dotknięciem kolanami kl. piersiowej

10'

4.Kształtowanie sprawności i doskonalenie umiejętności

  1. Wyścig slalomem- ustawienie w rzędach naprzeciwko tyczek na sygnał start i slalom między tyczkami ostatnią tyczkę obiegamy i wracamy również slalomem, piłkę oddajemy następnemu po wyjściu z pomiędzy tyczek.

  2. Ustawienie w kole i odbicia piłki głową jak komuś się nie uda to robi 5 pompek.

  3. Sztafeta krzyżowa- Gracze ustawieni rzędami w kształcie krzyża, na sygnał pierwsi z rzędów prowadzą piłki do partnera z rzędu naprzeciwko, wygrywa drużyna która pierwsza ukończy wyścig.

  4. Gra do pięciu podań- dwie równe liczbowo drużyny drużyna która ma piłkę stara się wykonać pięć czystych podań ( bez dotknięcia piłki przez przeciwnika ) za wykonanie 5 takich podań drużyna zdobywa punkt.

  5. gra szkolna

3'

2'

4'

6”

10”

5.Uspokojenie organizmu

6.Czynności organizacyjno porządkowe

7. Nastawienie do samodzielnej pracy.

1. Żonglerka

2. ćw. oddechowe

1. Uprzątnięcie sali

2. Zbiórka w szeregu.

1. Zachęta do udziału w zawodach szkolnych

2. Pożegnanie

1'

1'

1'

1'

1'

0,5'

6.czynności org. Porządkowe

7.nastawienie do samodzielnej pracy