Konspekt lekcji edukacji matematycznej w klasie I

TEMAT:

tekstowych.

Cele operacyjne:

UCZEŃ POTRAFI:

METODY; działań praktycznych, relaksacyjno- ćwiczeniowa,

FORMY: indywidualna, grupowa, zbiorowa

ŚRODKI: chodniczek liczbowy, kartoniki z działaniami,

ksero łamigłówki matematycznej

Przebieg zajęć:

  1. Zabawa integracyjno - orientacyjna

Kto przyszedł dziś sam do szkoły - podniesie lewą rękę

Kto przyjechał autobusem szkolnym- podniesie prawą rękę

Kogo przywieźli do szkoły rodzice - stanie z mojej lewej strony

  1. Sprawdzenie pracy domowej

  2. Przypomnijmy czego ciekawego dowiedzieliśmy się na ostatnich zajęciach

- układanie liczb od największej do najmniejszej

- odczytanie hasła - dodawanie jest przemienne

  1. Dzisiaj będziemy dalej uczyć się liczyć w zakresie 10 oraz układać zadania tekstowe.

  2. Przed wami 1 zadanie. Zapewne lubicie grać w gry planszowe. Wygrywać czy przegrywać? Zaraz się przekonamy.

Chodniczek liczbowy- kostka - cukierki, koszyczek

Każde dziecko rzuca kostką ilość oczek, skacze na chodniczku ilość wyrzuconych oczek

następnie oblicza , ile musi jeszcze skoczyć by dostać się do koszyczka

6.Praca w grupach /zgodnie z wybranym cukierkiem/

Dzieci układają treść zadania do otrzymanego działania, przypinają kartonik na tablicy

a pozostałe grupy je rozwiązują. /wynik wpisują na kartonikach/

7.Układają działania, tak aby otrzymane wyniki rosły.

3+ 1= 4 7-2=5 4+2=6 9-2= 7 5+ 3=8 10-1=9

8. Uczniowie odczytują rozwiązanie:

Praco waliście wszyscy wspa niale . BRAWO!

9.Praca z łamigłówką - krecik lub praca domowa /w zależności od czasu/.

10. Rysując smutną lub wesołą buźkę pokażcie czy lekcja się Wam podobała?