Scenariusz zajęć języka angielskiego:

Nazwisko i imię prowadzących: Karolina Machowska, Katarzyna Gruszczyńska

Data: 14.01.2009r

Miejsce prowadzenia zajęć: Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku, ul. Walecznych 20

Czas: 45 min

Opiekun: mgr Agata Rychlik

Temat: ,,Where is the Genie?”

Cele operacyjne:

Uczeń:

Cele wychowawcze:

Uczeń:

Metody pracy:

Metody aktywizujące:

Formy pracy:

Przebieg zajęć:

  1. Przywitanie się z dziećmi i sprawdzenie listy obecności.

Część wstępna: (8min)

  1. Nauczyciel wiesza na tablicy krzyżówkę z obrazkami, na których są umieszczone elementy umeblowania domu ( bed, chair, table, box, cupboard, carpet, bath) w celu przypomnienia słownictwa. (ZAŁĄCZNIK NR 1). Dzieci wspólnie nazywają przedmioty i rozwiązują taką samą krzyżówkę w podręczniku( ćw. 1 str. 104). Po jej uzupełnieniu dzieci wspólnie odczytują nazwy. Następnie uczniowie z pomoca nauczyciela wykonują ćw. 3 ze str. 104. po zakończeniu nauczyciel zadaje pracę domową- ćw. 11 str. 103.

Rozwinięcie: (30min)

  1. Dzieci wycinają obrazki z podręcznika. Takie same znajdują się na tablicy. Najpierw nauczyciel wypowiada zdanie, np. :,, The Genie is in the lamp.” Zadaniem uczniów jest wskazanie na tablicy obrazka odpowiadającego wypowiedzi nauczyciela.

  2. W kolejnym ćwiczeniu nauczyciel wypowiada kolejno zdania. Zaś uczniowie wybierają właściwy obrazek spośród wyciętych przez siebie i podnoszą go do góry.

  3. Na zakończenie dzieci wklejają obrazki do zeszytu i tworzą zdania opisujące gdzie jest Genie.

Część końcowa: (7 min)

1) Podsumowanie zajęć.

2) Pożegnanie.