KONSPEKT LEKCJI - 14.IX 1998 r.

TEMAT: Doskonalenie zatrzymania na 1 i 2 tempa oraz rzutu z biegu po kozłowaniu.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: zatrz. Na 1 i 2 tempa oraz rzut z biegu po kozłowaniu

2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, wytrzymałość

3.WIADOMOŚCI: kiedy wykonujemy zatrz. Na 1, a kiedy na 2 tempa

4.AKCENT WYCH.: znaczenie sportu w naszym zyciu

KLASA: III d,

MIEJSCE: sala gimnastyczna

CZAS: `45

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki do kosz, stojaki

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

  1. Zbiórka

  2. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć - odłożenie niebezpiecznych przedmiotów

Szereg przed N

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

  1. Podanie tematu lekcji

  2. Omówienie zagadnień związanych z tematem lekcji

Ustawienie jw.

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

  1. Zabawa ożywiająca „Chroń kostkę”

Każdy z UU z piłką

  1. Ćw. RR - Bieg i krążenia piłki wokół T i głowy

  2. Ćw. NN - bieg z piłką w RR, na sygnał zatrzymanie na 1 tempo i wyskok w górę z piłką w RR w górze

  3. Ćw. RR i NN - poruszanie się krokiem odstawno-dostawnym z jednoczesnymi mocnymi kozłami oburącz o parkiet

  4. Ćw. T pł. strz. - w rozkroku przechodzimy od kozłowania naprzemianstronnego wysokiego do niskiego

  5. Ćw. T pł. czołowa - rozkrok, piłka w RR w górze - skłony boczne w prawo i w lewo

  6. Ćw. T pł. poprzeczna - rozkrok - skręt T w prawo o prostych RR z piłką, skozłować piłkę zza plecami, skręt w przeciwną stronę i chwyt piłki

  7. Ćw. mm brzucha - siad równoważny i „ósemki wokół prostych NN”

  8. Ćw. mm grzbietu - leżenie przodem , piłka pod RR z prawej strony - przetaczanie piłki pod klatką piersiową przez uniesienie T w górę

  9. Ćw. równoważne - ułożenie stóp równoważne - toczenie piłki wokół stóp

  10. Podskoki - dowolne podskoki ponad dowolną linią na boisku , jednocześnie ściskając piłkę w RR

4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

  1. Rzut z biegu po zatrzymaniu na 1 tempo przed tyczką , podanie do partnera, który pokazuje piłkę na wyciągniętej ręce, a rzucający zabiera ją z ręki.

  2. Jw. Z lewej strony

  3. Jw., ale dowolne zatrzymanie, podanie do partnera i rzut również po otrzymaniu podania

  4. Jw. Z lewej strony

  5. Podanie do partnera, podanie powrotne i zatrzymanie przed słupkiem, mijamy słupek i rzut z biegu po kozłowaniu z prawej i lewej strony

  6. UU ustawiają się na środkowej linii i na sygnał N startują na kosz wykonując rzut z biegu, kto nie trafi dobija do skutku.

  7. UU w parach prowadzenie piłki w pasach działania, kto na wysokości linii za 3 pkt. Kozłuje i rzuca z biegu.

Rzucamy na 4 kosze

Kto ostatni trafi 3 pompki

Drugi U zbiera tak, by piłka nie spadła na ziemię

5.Uspokojenie org.

1. Rzuty osobiste na 4 kosze do 2 trafnych

1 rzuca drugi zbiera

6.Czynności org.-wychowawcze.

  1. UU sprzątają sprzęt do magazynu

  2. Pochwalenie najlepiej ćwiczących

Rozsypka przed N

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

  1. Mobilizacja do gry w czasie wolnym na boiskach szkolnych oraz inf o znaczeniu sportu w życiu człowieka.

  2. Sportowe pożegnanie

Ustawienie jw.