KONSPEKT DO LEKCJI NR 25 I 27.

TEMAT: Doskonalenie pracy NN w poślizgu na piersiach.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: praca NN w poślizgu na piersiach, doskonalenie poślizgu

2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, siła NN

3.WIADOMOŚCI: bezpieczeństwo na basenach

4.AKCENT WYCH.: higiena przed i po pływaniu

KLASA: I a, DZ i I b, DZ

MIEJSCE: basen

CZAS: `45

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: deski pływackie

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

Zbiórka - sportowe przywitanie

Sprawdzenie obecności

sprawdzenie strojów sportowych

Ustawienie w szeregu przed N

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

Podanie tematu lekcji

Omówienie przydatności pływania w życiu człowieka

W.

Ustawienie j.w.

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

Ćwiczenia na lądzie :

Wymachy RR w górę i w dół z jednoczesnym wspięciem na palce

Rozkrok - skłony T w przód z pogłębianiem

RR splecione za plecami - przysiady na całych stopach

Rozkrok - krążenia bioder w prawo i w lewo

Rozkrok - obszerne krążenia T w prawo i w lewo

RR splecione w górze - skłony T w prawo i w lewo

Natrysk

Skok do wody na nogi

Ustawienie w kole w środku basenu , najpierw tyłem, potem przodem - chlapanie partnerów wodą

Wydechy do wody:

  • z przysiadu

  • z siadem prostym

Wyścig na szerokość basenu:

  • tam i powrót przodem

  • tam przodem, powrót tyłem

„Korki w basenie”

„Meduzy w basenie”

Rozsypka przed N

x 10

x 10

x 10

po 5

po 5

po 5

Zwrócić uwagę, by nie biegać po basenie. BHP przy skoku do wody

Wydech pod wodą - również nosem

Start od rynienki

x 5

x 5

4.Kształtowanie umijętności,dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

Każdy UU wykonuje leżenie na piersiach z RR w górze do braku powietrza

Poślizg na piersiach

Konkurs na najdłuższy poślizg

Przy rynience praca NN w leżeniu na piersiach

Poślizg i dołączamy pracę NN - UU stają do wdechu - deska w RR

Wydechy do wody przez przysiad do wody

Jak w punkcie 5, lecz próbujemy bez deski

Wydechy do wody

Zabawa „Szczupak i rybki”

Powtarzamy punkt 5, lecz UU próbują przepłynąć jak najszybciej i jak największą odległość.

11. Wydechy do wody

UU pływają na szerokość basenu

x 5

x 10 - UU, którzy się boją pomaga N, który jest w wodzie

W konkursie najlepszy dostaje ocenę

2 szer.

x 10

2 szer.

x 10

4 szer.

x 10

5.Uspokojenie org.

„ Pokaż jak najwięcej pozycji ciała w wodzie w leżeniu”

S.

Rozsypka na całym basenie

6.Czynności org.-wychowawcze.

Niećwiczący sprzątają deski

Omówienie higieny przed i po pływaniu W.

Pochwała najlepiej ćwiczących

Rozsypka przed N.

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

Namowa do pływania na innych basenach z rodzicami, jednocześnie omówienie bezpieczeństwa na innych basenach W.

Sportowe pożegnanie

Rozsypka przed N