KONSPEKT

TEMAT: Doskonalenie podstawowych elementów techniki gier zespołowych.

Cele lekcji: Uczeń - potrafi prawidłowo kozłować i rzucać piłką do koszykówki

- potrafi prawidłowo wykonać zagrywkę sposobem górnym i prawidłowo odbijać piłką do siatkówki

- potrafi płynnie „prowadzić” piłkę nożną i piłkę do unihokeja

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Pomoce: piłki do gry w PN, koszykówkę, PS, kije i piłka do unihokeja, słupki

Klasa: IV e,f

TOK LEKCJI

TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ

UWAGI

Cz. I wstępno - przygotowawcza

część organizacyjna

rozgrzewka

  • zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

  • podanie tematu lekcji i zadań głównych, zachęta do ćw.

  • bieg dookoła boiska

  • w biegu krążenie RR do przodu

  • j.w. tylko do tyłu

  • krok odstawno - dostawny twarzą do środka boiska i na zewnątrz

  • „przeplatanka” do środka boiska i na zew.

  • w rozsypce skłony T do przodu

  • j.w., skłony T na boki

  • skrętoskłony

  • z przysiadu podpartego wyrzut NN w tył

  • skiping A i C

ustawienie w dwuszeregu

na połowie boiska do PR

obszerne krążenia

zachować odległości

z pogłębieniem

wg inwencji ucznia

na szerokości boiska do piłki siatkowej

Cz. II główna

doskonalenie elementów gier zespołowych

- podział uczniów na zespoły

Zespół I

- slalom między słupkami i powrót na linię starutu (na czas)

- konkurs rzutów osobistych

- wykonanie dwutaktu z podania partnera

Zespół II

- odbicia w parach sposobem górnym i dolnym

- zagrywka tenisowa do określonego celu

- podział na dwa zespoły - odbicia w zespołach który dłużej utrzyma piłkę w powietrzu

Zespół III

- slalom między słupkami z piłką nożną (chłopcy), kijem i piłeczką do unihoka (dziewczyny) na czas

- żonglerka piłką nożną (chłopcy), mini gra w unihoka (dziewczyny)

uczeń z najlepszym czasem dostaje ocenę bdb

dwutakt z lew. i praw. strony

nie ćwiczący liczą odbicia

uczniowie wzajemnie liczą sobie odbicia

Cz. III końcowa

ćw. korek. - uspokajające

zakończenie lekcji

  • siad ugięty, RR w górę na zew., plecy oparte o kolano współćw., który trzyma go za RR poniżej łokci, ruch siedzącego - rytmiczne odrzuty RR w tył z uwypukleniem kl. pierś.

  • omówienie lekcji, wyróżnienie aktywnych uczniów

  • motywacja do samodzielnego udziału w aktywności ruchowej

  • pożegnanie

należy zachować postawę skorygowaną, zmiana na sygnał nauczyciela

ustawienie w dwuszeregu

1