Zezwalam na ponowne wykorzystanie

Zatwierdzam

Data

Kompania

Podpis

PLAN KONSPEKT

do przeprowadzenia zajęć z kształcenia obywatelskiego

TEMAT :

Rola żołnierzy w kształtowaniu pożądanych stosunków międzyludzkich w pododdziale.

CEL :

CZAS :

2 * 45'

MIEJSCE :

Świetlica

FORMA :

Wykład

BIBLIOGRAFIA :

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Regulamin ogólny sił zbrojnych RP

Regulamin dyscyplinarny sił zbrojnych RP

Wojsko i Wychowanie

WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE :

ZAGADNIENIA SZKOLENIOWE :

  1. Pojęcie i rodzaje stosunków interpersonalnych .

  2. Przełożony i podwładny , starszy młodszy .

  3. Rola żołnierzy w kształtowaniu stosunków międzyludzkich .

  4. Odpowiedzialność karna i dyscyplinarna za nieprzestrzeganie postanowień regulaminów regulujących stosunki zależności służbowych w wojsku .

PRZEBIEG ZAJĘĆ

LP.

Zagadnienia i czas

Treść zagadnienia

1

CZĘŚĆ WSTĘPNA - 10'

  • przyjęcie meldunku ;

  • podanie tematu i celu zajęć ;

2

CZĘŚĆ GŁÓWNA - 70'

Zag.1.

Pojęcie i rodzaje stosunków interpersonalnych .

  • pojęcie stosunki interpersonalne ;

  • rodzaje stosunków interpersonalnych ;

Zag.2.

Przełożony i podwładny , starszy młodszy .

  • określenie pojęcia :

starszy , młodszy ; przełożony , podwładny ;

  • wzajemne zależności między dwiema grupami ;

Zag.3.

Rola żołnierzy w kształtowaniu stosunków międzyludzkich .

  • określenie pojęcia stosunki międzyludzkie ;

  • własna postawa wobec prób naruszania prawa na płaszczyźnie stosunków międzyludzkich wobec własnej osoby , wobec innego żołnierza ;

Zag.4.

Odpowiedzialność karna i dyscyplinarna za nieprzestrzeganie postanowień regulaminów regulujących stosunki zależności służbowych w wojsku .

  • odpowiedzialność dyscyplinarna ;

  • odpowiedzialność karna ;

  • znaczenie kary za naruszanie stosunków międzyludzkich ;

3

CZĘŚĆ KOŃCOWA - 10'

  • podsumowanie zajęć ;

  • podanie literatury ;

  • uporządkowanie sali ;

OPRACOWAŁ :