KONSPEKT LEKCJI

TEMAT: Doskonalenie podań i chwytów w piłce ręcznej

PROWADZĄCY: Gabriela Niezgoda

MIEJSCE LEKCJI: sala gimnastyczna

PRZYBORY/ PRZYRZĄDY: Piłki do ręcznej

CZAS: 45 min.

KLASA:....................................................................

LICZBA ĆWICZĄCYCH:............... LICZBA NIE ĆWICZ:.......................

CELE GŁÓWNE LEKCJI: Kształtowanie koordynacji ruchowej, szybkości, zwinności

Tok lekcji

Zadania szczegółowe lekcji

Czas

Uwagi

I CZĘŚĆ WSTĘPNA

Moment org -porządkowy

Zabawa ożywiająca

Zabawa z mocowaniem

II CZĘŚĆ GŁÓWNA

Kształtowanie sprawności, doskonalenie umiejetności

Gra

III CZĘŚĆ KOŃCOWA

Ćw oddechowe

Ćw. stretchingowe

Moment porządkowy

1. Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności, podanie zadań lekcji.

2. Ćwiczący biegają po boisku, a na omówione sygnały wykonują zadania: 1 gwizdek - wskakują na drabinki, na dwa - ustawienie w szeregu na linii, na trzy - podpór tyłem, klaśnięcie - zatrzymanie w bezruchu.

3. Ćwiczacy stykaja się plecami. Jeden drugiego stara się wypchnać poza linię boiska.

4.

* w dwójkach podania i chwyty piłki znad głowy

* j.w. podanie jednorącz i chwyt oburącz (p/l reka)

* podanie w parach pilki sposobem półgórnym w marszu, w biegu,

* indywidualne kozłowanie piłki w miejscu (p/l ręka)

* kozłowanie piłki p/l ręką w marszu ze współćwiczacym odczytujac pokazanych przez niego palców. Nastepnie zmiana ról

„Gra na utrzymanie piłki” zespół posiadajacy piłkę wymienia między sobą podania bez kozłowania

Marsz po kole, unisienie rak- wdech, pouszczenie rąk- wydech

5.. Stretching:

  1. Napięcie - leżąc na plecach, unieść T aby stworzył z podłogą kąt ok. 30˚. Wytrzymać w tej pozycji ok. 20''

  2. Rozluźnienie

  3. Rozciąganie - w staniu, wygięcie do tyłu, oparcie o ścianę, wytrzymać

6.Zbiórka, podsumowanie lekcji, sportowe pożegnanie.

3'

2'

3'

25'-28'

2'

(15”)

5'

(13”)

(15”)

2'

Dwuszereg

Zwrócenie uwagi na bezpieczenstwo

Prowadzący koordynuje zauwazalne błędy, zwaca uwagę na poprawność wykonywanych elementów tech.

Wytłumaczenie wychowankom celu ćw. stretchingowych