(szkolenie podstawowe) T 5 2 Cwiczenia w wykonywaniu lacznych czynnosci do strzelania z broni strzeleckiej


„ZATWIERDZAM”

…………………………

(stopień imię i nazwisko)

……………..

(data)

ZEZWALAM NA WYKORZYSTANIE

Stopień imię i nazwisko

Data

Podpis

PLAN-KONSPEKT

Do zajęć ze szkolenia strzeleckiego z żołnierzami 524 grupy.

TEMAT: 5/1 ĆWICZENIA W WYKONYWANIU ŁĄCZNYCH CZYNNOŚCI DO STRZELANIA Z BRONI STRZELECKIEJ.

CEL: Uczyć:

FORMA: Praktyczna

CZAS: 2x40 min

MIEJSCE: Strzelnica piechoty

ZAPOTRZEBOWNIE MATERIAŁOWO - TECHNICZNE:

Zgodnie z załącznikiem nr3

POMOCE SZKOLENIOWE:

Program strzelań z broni strzeleckiej (DD/7.0.2).

Metodyka szkolenia strzeleckiego.

PLAN ZAJĘĆ I GŁÓWNE ZAGADNIENIA

L.p.

CZAS

ZAGADNIENIA

I

II

1.

2.

3.

4.

5.

III

12 min

60 min

12 min.

12 min.

12 min.

12 min.

12 min.

8 min

Część wstępna.

Część główna

Określanie oka dominującego, muszka uniwersalna, kontrola celowania przez szkło kontrolne.

Przygotowanie broni do strzelania.

Przyjmowanie postaw strzeleckich

Łączne czynności do strzelania nr 1 z kbk AK

Ćwiczenia na trenażerze.

Część końcowa.

WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE

-Trzy dni przed zajęciami przeprowadzić instruktaż w miejscu zajęć i zatwierdzić konspekt.

-W przeddzień zajęć sprawdzić ukompletowanie środków materiałowo-technicznych i przygotowanie instruktorów.

-W czasie zajęć przestrzegać ustaleń zawartych w metodyce szkolenia i programie strzelań z broni strzeleckiej.

-Bezwzględnie dopilnować przestrzegania warunków bezpieczeństwa.

-W części wstępnej omówić warunki bezpieczeństwa i układ organizacyjny zajęć oraz dokonać podziału plutonu na grupy szkoleniowe.

-Przed i po zajęciach przejrzeć broń.

-W części końcowej omówić zajęcia wskazując najczęściej popełniane błędy, najlepiej i najsłabiej ćwiczących, postawić zadania na naukę własną.

WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA

Wylot lufy kierować w stronę pola tarczowego, nigdy nie w stronę innych osób.

Wykonywać polecenia kierownika zajęć oraz instruktorów na punktach nauczania

KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ STRZELAĆ:

z niesprawnej broni,

niesprawną amunicją lub amunicją, której używanie jest zabronione w rozkazach,

zarządzeniach i instrukcjach sprzętu dotyczących danej broni i tabelach strzelniczych,

po za granicę strzelnicy,

do schronów i urządzeń strzelniczych,

jeśli jest podniesiona biała flaga lub zapalona biała latarnia na SD kierownika strzelania oraz na schronach, w których przebywają ludzie,

w przypadku utraty łączności pomiędzy kierownikiem strzelania a schronami,

STRZELANIE PRZERYWA SIĘ SAMODZIELNIE LUB NA KOMENDĘ KIEROWNIKA STRZELANIA W RAZIE:

pojawienia się przed strzelającymi ludzi, zwierząt hodowlanych lub sprzętu,

padania pocisków poza granicę strzelnicy,

powstania pożaru,

- podniesienia białej chorągiewki lub zapalenia białej latarni na SD kierownika strzelania lub schronach, w których przebywają ludzie,

otrzymania meldunku o naruszeniu bezpieczeństwa z posterunku ubezpieczenia,

utraty łączności ze schronami, w których przebywają ludzie,

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Lp.

Zagadnienia

i czas

Czynności kierownika zajęć

Czynności szkolonych

Uwagi

-1-

-2-

-3-

-4-

-5-

I

Część wstępna

12 minut

- przyjęcie meldunku;

- przejrzenie broni;

- sprawdzenie wyglądu zewnętrznego;

- sprawdzenie obecności;

- omówienie warunków bezpieczeństwa;

- pytania kontrolne:

1)Wyjaśnić skrót kbk AKMS

2)Omówić budowę kbk AKMS

- podanie tematu i celu zajęć;

Omówienie organizacji zajęć

meldunek składa instruktor

-stoją na zbiórce i słuchają;

- wybrani słuchacze odpowiadają na zadane pytania

Zwrócić szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie.

1.

Określanie oka dominującego, muszka uniwersalna, kontrola celowania przez szkło kontrolne.

12 min

Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.

Szkolą się w punktach nauczania

Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.

2.

Przygotowanie broni do strzelania.

12 min

Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.

Szkolą się w punktach nauczania

Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.

3.

Przyjmowanie postaw strzeleckich.

  • min.

.

Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.

Szkolą się w punktach nauczania

Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.

4.

Łączne czynności do strzelania nr 1 z kbk AK

12 min.

Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.

Szkolą się w punktach nauczania

Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.

5.

III

Ćwiczenia na trenażerze.

12 min.

Zakończenie zajęć.

8 min.

Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.

1. Przejrzenie broni.

2. Wskazanie najlepiej i najsłabiej ćwiczących.

3. Odpowiedzi na pytania szkolonych.

4. Zadania na naukę własną

5.Zdanie pomocy szkoleniowych

6.Podanie terminu i tematu kolejnych zajęć.

Szkolą się w punktach nauczania

Wykonują komendy kierownika zajęć

Stoją w dwuszeregu słuchają.

Zadają pytania kierownikowi zajęć.

Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.

W czasie omówienia podaje stopień opanowania zagadnień.

OPRACOWAŁ:

…………………


