Scenariusz zajęć jęz. angielskiego

OPRACOWANIE I REALIZACJA :Kinga Jóźwiak, Karolina Machowska Aneta Popławska

DATA :16.12.2009

MIEJSCE : Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku

KLASA : 3 A

OPIEKUN : mgr A. Orłowska

CZAS TRWANIA : 45 min

TEMAT DNIA : Christmas

CELE OPERACYJNE:

DYDAKTYCZNE

WYCHOWAWCZE

METODY AKTYWNOŚCI (wg R. Więckowskiego):

INFORMACYJNE:

HEURYSTYCZNE:

FORMY AKTYWNOŚCI:

(wg R. Więckowskiego)

ŚRODKI DYDAKTYCZNE (wg R. Więckowskiego):

KONWENCJONALNE:

TECHNICZNE:

PRZBIEG:

I. CZĘŚĆ WSTĘPNA

  1. Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności oraz przygotowania do zajęć).

II. CZĘŚĆ GŁÓWNA

  1. Umieszczenie na tablicy hasła „Christmas” oraz choinki. Wymienianie skojarzeń dzieci dotyczących dekoracji drzewka w języku polskim (ZAŁACZNIK 1).

  2. Zamieszczenie na tablicy ozdób choinkowych i nazywanie ich w języku angielskim przez nauczyciela (ZAŁĄCZNIK 2). Przyczepienie podpisów do poszczególnych przedmiotów (glass ball, bell, star, presents, gingerbread, lights, chain, Christmas tree - ZAŁĄCZNIK 3). Powtarzanie słownictwa- od chóralnego, poprzez grupowe, do indywidualnego.

  3. Wykonanie karty pracy (KARTA PRACY 1). Zadaniem dzieci jest podpisanie ozdób choinkowych i wklejenie karty do zeszytu.

  4. Ubieranie choinki zamieszczonej na tablicy. Dzieci wybierają ozdobę, którą chcą umieścić na drzewku i nazywają ją.

  5. Umieszczenie na tablicy ilustracji z innymi ,,oznakami” Świąt: carol, Santa Claus, snowman, sleigh, stocking, reindeer (ZAŁĄCZNIK 4). Zapoznanie ze słownictwem, powtarzanie go i podpisanie obrazków na karcie pracy (KARTA PRACY 2).

  6. Wykonanie krzyżówki o tematyce świątecznej i wklejenie jej do zeszytu (KARTA PRACY 3).

  7. * Zgadywanka ,, Which tree is mine?” (KARTA PRACY 4)

  8. Rozdanie dzieciom tekstów piosenki Santa Claus Is Coming to Town” . Odczytanie tekstu przez nauczyciela, powtarzanie razem z dziećmi. Odsłuchanie piosenki z płyty. Próba wspólnego zaśpiewania.

III. CZĘŚĆ KOŃCOWA

  1. Podsumowanie zajęć. Wspólne odczytanie wszystkich poznanych słów.

  2. Podsumowanie aktywności i zachowania dzieci.

  3. Pożegnanie.

1