ZATWIERDZAM

KIEROWNIK CYKLU SZKOLENIA

.......................................

stopień, imię i nazwisko

dn. ...................................

Grupa

Pluton

Podpis

Data

PLAN - KONSPEKT

Do przeprowadzenia zajęć ze szkolenia specjalistycznego z elewami SMS.

TEMAT 14/1: PRZEPISY BHP OBOWIAZUJACE PRZY OBSŁUDZE ŻURAWI.

CELE: Nauczyć - słuchaczy zasad organizacji miejsca pracy;

- słuchaczy przepisów bhp obowiązujących podczas wykonywania czynności obsługowych;

Zapoznać -słuchaczy ze sposobami porozumiewania się operatora żurawia z hakowym;

- słuchaczy z zasadami współpracy operatora żurawia z konserwatorem;

Doskonalić - znajomość zrealizowanego materiału nauczania;

Kształtować - właściwą kulturę techniczną.

METODA: Wykład.

CZAS: 1 x 40 minut.

MIEJSCE: Sala wykładowa.

LITERATURA:

ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWE:

ZAGADNIENIA:

  1. Organizacja miejsca pracy.

  2. Przepisy bhp obowiązujące podczas wykonywania czynności obsługowych.

  3. Sposoby porozumiewania się operatora żurawia z hakowym.

  4. Współpraca operatora żurawia z konserwatorem.

WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO - METODYCZNE:

W trakcie zajęć przekazać słuchaczom wiadomości niezbędne dla operatora żurawia spycharki szybkobieżnej BAT-M. Podane wiadomości powinny zapewnić postępowanie operatora żurawia zgodne z bhp i zasadami użytkowania.

W zagadnieniu 1 omówić zasady organizacji miejsca pracy. W zagadnieniu 2 podać i omówić przepisy bhp obowiązujące podczas wykonywania czynności obsługowych. W zagadnieniu 3 omówić sposoby porozumiewania się operatora żurawia z hakowym. W zagadnieniu 4 omówić zasady współpracy operatora żurawia z konserwatorem.

CZĘŚĆ WSTĘPNA - 10 minut.

  1. Przyjęcie meldunku.

  2. Sprawdzenie obecności.

  3. Pytania kontrolne.

  4. Podanie tematu, celu i zagadnień. Przedstawienie literatury.

CZĘŚĆ GŁÓWNA - 65 minut.

Zagadnienie 1. Organizacja miejsca pracy.

Zagadnienie 2. Przepisy bhp obowiązujące podczas wykonywania czynności obsługowych.

Zagadnienie 3. Sposoby porozumiewania się operatora żurawia z hakowym.

Zagadnienie 4. Współpraca operatora żurawia z konserwatorem.

CZĘŚĆ KOŃCOWA - 5 minut.

  1. Podsumowanie zajęć, ocena stopnia osiągnięcia celów.

  2. Odpowiadam na ewentualne pytania słuchaczy.

  3. Podanie zadania na samokształcenie.

  4. Podanie tematu i terminu kolejnych zajęć.

OPRACOWAŁ:

..............................

stopień, imię i nazwisko