Scenariusz lekcji z przedmiotu:

ORGANIZACJA I TECHNIKA PRACY W HOTELARSTWIE

kl. III Technikum Hotelarskie

Dział programowy: USŁUGI GASTRONOMICZNE W OBIEKCIE HOTELARSKIM.


Temat: Rodzaje zakładów gastronomicznych w obiekcie hotelarskim.


Cele lekcji:

uczeń wyjasnia etymologię i definiuje pojecia gastronomia,

uczeń określa cele i cechy gastronomii hotelowej oraz wymienia oczekiwania konsumentów,

uczeń klasyfikuje zakłady gastronomiczne.

Typ lekcjipoświęcona nowemu materiałowi


Metody i techniki pracy:


Środki dydaktyczne:

tablica

zadanie 1 uzupełnienie tekstu- tabeli

zadanie 2 uzupełnienie tekstu- tabeli


Czynności ucznia:

Czynności nauczyciela:

WPROWADZENIE

Zapoznaje się z celami, zapisanie celów w zeszycie.



ROZWINIĘCIE

Zabiera głos w dyskusji zapoczatkowanej przez nauczyciela, zapoznaje się z zadaniem, w parach wpisuje cele gastronomii hotelowej, reprezentant pary odczytuje cele.


Uczniowie w parach rozwiazują przygotowane ćwiczenie, dwóch uczniów prezentuje rozwiazania zadania dla pozostałej klasy



Uczniowie zapoznają się z kryteriami, analizują je.Wypisuj a na tablicy przykłady zakladów gastronomicznych.

Rozwiazują zadanie 3, podajac przykłady zakładów gstronomicznych w danej kategorii.


PODSUMOWANIE

zapisuje prace domową w zeszycie.

WPROWADZENIE

Podaje (uświadamia) cele lekcji, zapisuje temat i punkty na tablicy.


ROZWINIĘCIE

Wyjasnia etymologię słowa gastronomia, rozwija temat dotyczacy gastronomii hotelowej.

Zapoczatkowuje dysusję na temat celi i cech gastronomi hotelowej.

Nauczyciel podaje treść ćwiczenia: poleca uczniom w parach na podstawie cech gastronomii hotelowej podać jej cele

Nauczyciel podaje treść ćwiczenia 2 i poleca wypisanie oczekiwań gości gastronomii hotelowej.

Nauczyciel weryfikuje i uzupelnia prace uczniów.

Nauczyciel rozdaje cwiczenie 3 – podaje kryteria klasyfikacja zakladów gastronomicznych, poleca uczniom , by podali przykłady zakładów gstronomicznych spełnajacych dane kryterium, w formie burzy móżgów prosi o zapisanie przykładowych zakladów na tablicy, dodatkowo podaje uczniom charakterystyki zakaldów gastronomicznych.


PODSUMOWANIE

Zadanie domowe: w jakim celu dokonuje się klasyfikacji lokali gastronomicznyc z wykorzystniem różnorodnych kryteriów.?




Lidzbark Warmiński, 1311.2012 podpis:






CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ

CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ


Różnorodność zakładów gastronomocznych

Wysoki poziom obsługi

Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych

Atrakcyjna oferta potraw

Odpowiedni klimat restauracji hotelowej

Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo

Ciekawy program artystyczny







CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ

CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ


Różnorodność zakładów gastronomocznych

Wysoki poziom obsługi

Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych

Atrakcyjna oferta potraw

Odpowiedni klimat restauracji hotelowej

Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo

Ciekawy program artystyczny




CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ

CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ


Różnorodność zakładów gastronomocznych

Wysoki poziom obsługi

Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych

Atrakcyjna oferta potraw

Odpowiedni klimat restauracji hotelowej

Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo

Ciekawy program artystyczny