background image

 

[ Dodawanie w zakresie 20] 

SuperKid.pl 

 

 

 

 

 
 

1. 

Marysia kupiła w sklepie chleb za 2,10zł, masło za 1,80zł, mleko  

         za 2,50zł oraz serek za 3,40zł. Ile Marysia zapłaciła za zakupy? 

 

Obliczenia:

 …………………………………………………………………………………………………. 

                                        Marysia zapłaciła: _____ 

 
2. 

Kasia dostała w szkole nowy plan lekcji. W poniedziałek ma 5 godzin, 
we wtorek 4 godziny, w środę tylko 3, w czwartek Kasia będzie 
chodzić do szkoły na 6 godzin, a w piątki znów tylko na 3.  
Ile godzin lekcji w tygodniu ma Kasia?  

Obliczenia:

 …………………………………………………………………………………………………. 

Kasia ma _____  lekcji tygodniowo. 
 

3. 

Patrycja wraz z mamą wybrały się na zakupy. Kupiły  
2 kilo jabłek, kilogram gruszek oraz 2 kilo mandarynek  
i truskawek. Ile kilogramów owoców kupiły Patrycja z mamą?  

 

Obliczenia:

 …………………………………………………………………………………………………. 

 

Patrycja i jej mama kupiły _____ owoców. 

 
4. 

Marta dostała od mamy dwa cukierki, które od razu zjadła. U babci 
dostała kolejne 2 cukierki i batonika. Zjadła batonika, a cukierki 
schowała do kieszeni. Na podwórku koleżanka z okazji urodzin 
poczęstowała Martę cukierkami. Zjadła dwa.  
Ile cukierków zjadła dziś Marta?  

Obliczenia:

 …………………………………………………………………………………………………. 

Marta zjadła w sumie _____ cukierki. 

Copyright©SuperKid.pl

                                                                                     

www.superkid.pl 

R

R

o

o

z

z

w

w

i

i

ą

ą

ż

ż

 

 

z

z

a

a

d

d

a

a

n

n

i

i

a

a

 

 

t

t

e

e

k

k

s

s

t

t

o

o

w

w

e

e

.

.