![]() | Pobierz cały dokument konspekt.7.dla.nauczycieli.awans.zawodowy.doc Rozmiar 67 KB |
Lesson plan
Nauczyciel:
Data:
Temat: CHRISTMAS - zwyczaje bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii
Klasa:
Czas trwania: 2x45 min
Pomysł zaczerpnięty ze strony: http://www.publikacje.edu.pl
Cele:
powtórzenie i poznanie słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia
poznanie zwrotów z życzeniami świątecznymi i noworocznymi,
poznanie zwyczajów świątecznych i noworocznych Brytyjczyków,
poszerzanie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, poznanie tekstów piosenek świątecznych,
słuchanie dla szczegółowych informacji,
Pomoce dydaktyczne: tablica, kartki z zadaniami, kasety z nagraniami piosenek (piosenek świątecznych z podręcznika Bingo 1 oraz piosenki Mistletoe and Wine Cliffa Richarda), magnetofon
Metody: praca indywidualna, praca w grupach
Przebieg zajęć:
Zadanie I
Faza organizacyjna z rozgrzewką językową. Nauczyciel zadaje pytania:
What month is it now?
What holiday are we preparing for?
What is Christmas like in Great Britain?
What things and words can you think of to describe Christmas there?
Uczniowie podchodzą do tablicy i zapisują słowa, które znają związane z Bożym Narodzeniem.
Nauczyciel wyjaśnia uczniom, że posłuchają czterech krótkich piosenek i przerywników związanych z tematyką zimową i świąteczną. Ich zadaniem jest wykonanie ćwiczeń do tekstów piosenek.
Uczniowie zapoznają się z pierwszym tekstem. Nauczyciel wyjaśnia, że należy poprzestawiać w nim słowa (Załącznik Ia).Uczniowie próbują zrobić to przed wysłuchaniem piosenki, w trakcie słuchania nagrania sprawdzają odpowiedzi. Uczniowie opowiadają o czym jest piosenka, i śpiewają wraz z nagraniem.
Uczniowie zapoznają się z drugim tekstem (Załącznik Ib). Nauczyciel wyjaśnia, że słowa w tym krótkim tekście są podane w nieprawidłowej kolejności. Uczniowie próbują uporządkować kolejność słów przed wysłuchaniem piosenki, w trakcie słuchania nagrania sprawdzają odpowiedzi. Uczniowie opowiadają o czym jest piosenka, i śpiewają wraz z nagraniem.
Uczniowie zapoznają się z trzecim tekstem (Załącznik Ic). Nauczyciel wyjaśnia, że należy uzupełnić ten tekst pojedynczymi słowami. Uczniowie próbują wstawić brakujące słowa przed wysłuchaniem piosenki, w trakcie słuchania nagrania sprawdzają odpowiedzi. Uczniowie opowiadają o czym jest piosenka, i śpiewają wraz z nagraniem.
![]() | Pobierz cały dokument konspekt.7.dla.nauczycieli.awans.zawodowy.doc rozmiar 67 KB |