"Czy znasz te zawody? - ewaluacja
Autor: mgr Bożena Wilfort
Scenariusz lekcji otwartej z przedmiotu Funkcjonowanie w środowisku - klasa IV
Temat: |
Czy znasz te zawody? - ewaluacja. |
Cele ogólne: |
|
Cele szczegółowe: |
Uczeń:
|
Metody: |
zabawy dydaktyczne, grupy zadaniowe |
Formy: |
praca indywidualna, zespołowa i grupowa |
Środki dydaktyczne: |
obrazki, etykiety wyrazowe, zagadki, model zegara, koperta, obrazek konturowy, karty pracy |
Czas: |
45 min. |
Przebieg zajęć:
Czynności nauczyciela i uczniów |
Metody |
Formy |
Środki dydaktyczne |
Umieszczenie na tablicy kartoników dwustronnych (cyfry/sylaby). Porządkowanie przez uczniów cyfr rosnąco - odwrócenie kartoników i odczytanie z sylab pytania ,,Jakie to zawody?" Zapisanie tematu na tablicy i w zeszytach. |
Grupy zadaniowe |
Praca indywidualna |
Kartoniki z sylabami i cyframi (pełne dziesiątki)Załącznik nr 1 |
Umieszczenie na tablicy obrazków (zawody) i etykiet wyrazowych.Odsłanianie kolejnych obrazków, wypowiedzi nt. przedstawionych zawodów, dobieranie etykiet wyrazowych. |
Zabawa dydaktyczna. Słowna - rozmowa. |
Praca indywidualna |
Obrazki, etykiety wyrazowe(zawody)Załącznik nr 2a,b |
Zaproponowanie uczniom zabawy polegającej na losowaniu koperty wewnątrz której znajduje się ukryty obrazek. Zadaniem ucznia jest dopasowanie wylosowanego obrazka do określonego zawodu. Każdy uczeń dostaje swoją wizytówkę. |
Zabawa dydaktyczna |
Praca zespołowa, zróżnicowana |
Koperty z ukrytymi obrazkami. Wizytówki. Załącznik nr 3 i 4 |
Podział klasy na grupy:
Każda grupa wykonuje określone zadania, które są punktowane.
Prezentacja prac przez każdą grupę całej klasie. |
Grupy zadaniowe |
Praca w grupach |
|