Podziękowania dla Mikołaja, CZEKAMY NA MIKOŁAJA, SCENARIUSZE ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Pobierz cały dokument
podziekowania.dla.mikolaja.czekamy.na.doc
Rozmiar 37 KB

Fragment dokumentu:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

Temat bloku: Czekamy na Mikołaja.

Temat dnia: Podziękowania dla Mikołaja.

Zapis w dzienniku:

Odczytywanie godzin:1.00, 2.00, 3.00, 4.00 na zegarze.

Rozmowa z dziećmi o tym, w jaki sposób można podziękować Mikołajowi za prezenty na podstawie wiersza Danuty Gellner Podarek dla Mikołaja i pomysłów dzieci.

Cel ogólny:

Rozwijanie umiejętności opowiadania i dzielenia się z innymi własnymi doświadczeniami i przeżyciami.

Cele operacyjne:

- umie dodawać w zakresie 4,

- umie odczytać poznane godziny na zegarze,

- potrafi ułozyc i odczytać wyrazy,

- umie poprawnie zaśpiewać piosenkę Przyjedź do nas, Mikołaju.

Metody (wg Okonia):

Praca z książką, pogadanka, rozmowa, ćwiczebna,

Formy pracy:

Indywidualna, grupowa, zbiorowa.

Środki dydaktyczne:

Odtwarzacz CD, płyta 1, podręcznik, wycinanki, model zegara, książka „ Z pamietnika Myszki”, wycinanka „Dobieranka sylabowa”.

Przebieg zajęć:

Czynnośći nauczyciela:

Czynności uczniów:

Uwagi:

1. Czytanie przez chętne dziecko innym dzieciom tekstu z książki „ Z pamiętnika Myszki”, cz. 1, s. 25.

  • Jaki prezent dostała Myszka od Mikołaja?

  • Do czego służą takie podkładki?

2. Zabawa „Czekam na Mikołaja”.

Nauczyciel ustawia zegar. Dzieci siadają przed zegarem.

  • Ustawianie i odczytywanie godzin na zegarze. Nauczyciel opowiada historyjkę, w której wymieniane sa godziny od 1:00 do 4:00, ale zamiast mówić, która to godzina, ustawia wskazówki zegara i wskazuje dziecko, które ma odczytać godzinę.

  • Filip bardzo chciał zobaczyć Mikołaja. Czekał na niego wieczorem i w nocy. O godzinie (1:00) poczuł się senny. O godzinie (2:00) zaczęły mu się kleic oczy. O godzinie (3:00) postanowił położyć się tylko na chwilę. O godzinie (4:00) smacznie spał. A rano znalazł pod poduszka prezent, o którym od dawna marzył. Następna okazja zobaczenia Mikołaja znowu za rok.

3. Praca z książką, s. 13.

  • Na zegarach pokazano, o której godzinie Mikołaj odwiedzi każde dziecko. Przeczytajcie godziny na zegarach i imiona dzieci.

  • Liczba prezentów w pudełku jest równa godzinie dostarczenia prezentu przez Mikołaja. Połączcie linią prezenty z odpowiednimi dziećmi.

  • Dodajcie długości klocków i napiszcie dodawanie według wzoru.


Pobierz cały dokument
podziekowania.dla.mikolaja.czekamy.na.doc
rozmiar 37 KB