Działanie drużyny w ubezpieczeniu marszu - konspekt, Strzelec, SZKOLENIE TAKTYCZNE


ZATWIERDZAM

ZEZWALAM NA PONOWNE WYKORZYSTANIE

W DNIU

Z

PODPIS

PLAN - KONSPEKT

DO PRZEPROWADZENIA ZAJĘĆ Z REGULAMINÓW

z: ..........PL. PCHOR w dniu: ..........................

TEMAT : 3/1 DZIAŁANIE DRUŻYNY W UBEZPIECZENIU MARSZU.

CEL :
1. Działać na polu walki jako drużyna patrolowa, szperacze podczas

rozpoznania drogi marszu oraz w wypadku wejścia w zasadzkę p-ka.

CZAS : 3 x 40 min.

METODA: Musztra bojowa.

MIEJSCE: Plac A.

ZAGADNIENIA:

  1. Zasady ogólne działania elementów ubezpieczenia bezpośredniego w
    marszu

  2. Postawienie zadania bojowego do:

  1. Działanie szperaczy w wypadku wykrycia p-ka. lub wejścia w zasadzkę.

LITERATURA:

  1. Regulamin działań takt. Wojsk lądowych cz. II

  2. Podręcznik żołnierza wojsk zmechanizowanych

WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE.

ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWO - TECHNICZNE

7,62 mm kbk AKMS na stan

7,62 mm nbwz 43 ślepy 200 szt.

oporządzenie niepełne na stan

torba sanitarna 1 szt.

WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA

ZABRANIAM:

NAKAZUJĘ

ORGANIZACJA ZAJĘĆ :

0x08 graphic


0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Lp

Zagadnienia
i czas

Czynności

D-cy Pl.

Czynności
D-cy drużyny

Czynności

Ćwiczących

1

2

3

5

6

1

2

CZĘŚĆ WSTĘPNA

20 min.

CZĘŚĆ

GŁÓWNA

80 min

ZAG.1

Zasady ogólne

ZAG.2

Postawienie zadania boj.do rozpoznania

  1. Drogi marszu

  1. Mostu

C. Skraju lasu

ZAG. 3

Działanie szperaczy

  • przyjęcie meldunku

  • sprawdzenie obecności

  • podanie tematu, celu, organizacji zajęć

  • omówienie warunków BHP

  • przejrzenie broni i sprzętu

  • wprowadzenie w sytuację bojową

  • omówienie sposobu pozoracji

Omawiam zasady ogólne dotyczące działania elementów ubezpieczenia bezpośredniego plut. w marszu.

Podaje komendy do rozejścia się drużyn

Wydaję komendę do rozpoczęcia ćwicz. Kontroluję pracę d -ców dr. Reaguję na błędy i niedociągnięcia. W czasie szkolenia zwracam uwagę na to aby d -cy dr. szkolili żołnierzy wg. PMN

Po upływie czasu przeznaczonego na przerobienie zagadnień, wydaję komendy do zakończenia ćwiczeń i omówienia zagadnień.

Omawia sposób działania szperaczy, w wypadku wykrycia p -ka lub wejścia w zasadzkę. Następnie na komendę ćwiczą praktycznie.

Składa meldunek d-cy plut.

Towarzyszy w czasie przeglądu.

Odp. na pytania

Instruktorzy na komendę odprowadzają na miejsca dr.

Wykonują komendy d.p.

Uczy żołnierzy wg. PMN szkoląc kolejno działanie szperaczy w zakresie rozpozn.

  • drogi marszu I dr.

  • mostu i przeszkód wodnych II d.r.

  • skraju lasu III d.r.

W trakcie szkolenia zwraca uwagę na bojowe zachowanie się szkolonych.

Po zakończeniu ćwicz. przystępuja do omówienia zagad.

Nadzorują wykonywanie czynności przez szkolonych

Stoją na zbiórce, wykonują nakazane czynności.

Stoją na zbiórce i słuchają

Na komendę d-cy dr. ćwiczą praktycznie prowadzenie rozpoznania

Stoją na zbiórce i słuchają

Proponują sposób działania szperaczy.

Ćwiczą praktycznie.

CZĘŚĆ

KOŃCOWA

Zbiórka plutonu

Dokonanie przeglądu broni, omówienie ćwiczenia,

Podanie ocen indywidualnych

Postawienie zadań na S.I.

Podanie tematu kolejnych zajęć

Przemarsz do R.Z.P.

Towarzyszy w czasie przeglądu

Zapisują zadania na S.I.

Stoją na zbiórce i słuchają
omówienia

OPRACOWAŁ

CZĘŚĆ WSTĘPNA

ZAG. 2c
D-ca III dr.
1,2 dr.obs.
20 min

ZAG. 3
DP.

10 min

ZAG. 2b

D-ca II dr.
1,3 dr.obs.
20 min

ZAG. 1
DP

10 min

ZAG. 2a
D-ca I dr.

2,3 dr.obs.

20 min.

CZĘŚĆ KOŃCOWA


