![]() | Pobierz cały dokument czarodziejska.kraina.wymowa.scenariusze.doc Rozmiar 51 KB |
SCENARIUSZ SYTUACJI EDUKACYJNEJ
PRZEPROWADZONEJ
W GRUPIE DZIECI 5 - 6 - LETNICH
TEMAT: CZARODZIEJSKA KRAINA - ćwiczenia i zabawy kształtujące wymowę i mowę dzieci
ZADANIA: z podstawy programowej
Umożliwienie zdobycia doświadczeń w mówieniu, słuchaniu i byciu słuchanym
CELE OGÓLNE:
Zapoznanie z możliwością wykorzystania rekwizytów do wypowiadania się
Doskonalenie umiejętności logicznego myślenia
Wdrażanie dzieci do kulturalnego zachowania się podczas rozmów z całą grupą
CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
Układa w grupie minimum cztery zdania wiązane z wykorzystaniem sylwet
Rozróżnia prawdziwość wszystkich zdań wypowiadanych przez nauczyciela w zabawie „TAK - NIE”
Kolejno wypowiada się na zadane przez nauczyciela pytania
FORMA ORGANIZACYJNA:
Indywidualna - jednolita
Grupowa - zróżnicowana
Zbiorowa
FORMA EDUKACYJNA:
Zajęcie zbiorowe
METODY:
czynna: zadań stawianych do wykonania, samodzielnych doświadczeń, elementy metody twórczej
oglądowa: pokaz, obserwacja
słowna: rozmowa, opowiadanie
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: kartony z napisami tak - nie, małe kartoniki z ilustracjami, tarcza zegarowa do układania zdań, kółka serso, sylwety na patyczkach, kartony, farby, apaszki
PRZEBIEG
Zabawa na powitanie - rytmizowanie słów powitanki połączone z ruchem.
Opowieść ruchowa z elementami ćwiczeń usprawniających narządy mowy (artykulacyjne, emisyjne, ortofoniczne, oddechowe).
![]() | Pobierz cały dokument czarodziejska.kraina.wymowa.scenariusze.doc rozmiar 51 KB |