Jedziemy na wycieczke, KONSPEKT ZAJĘCIA DLA 3-LATKÓW


KONSPEKT ZAJĘCIA DLA 3-LATKÓW

Placówka: Przedszkole nr 14 w Tychach

Grupa wiekowa: 3-latki

Prowadząca: Lucyna Bąk,

Program: „ ABC... program wychowania przedszkolnego XXI wieku”

A. Łada-Grodzicka DKW-4013-1/00 , I. Majchrzak „ Odimienna metoda nauki czytania”

Obszar edukacyjny: Edukacja w zakresie mowy i myślenia : Uczę się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć; Edukacja w zakresie przygotowania do pisania i czytania.

Temat: Jedziemy na wycieczkę.

Cel ogólny: Wdrażanie dzieci do uważnego słuchania poleceń nauczycielki i dokładnego ich wykonywania. Rozpoznawanie swoich wizytówek.

Dziecko:

Metody: czynne, słowne, elementy metody I. Majchrzak

Środki wspomagające działanie: dla każdego dziecka wizytówka, kolorowe kartki z imionami dzieci ( na każdej kartce 4 imiona), naklejki ze zwierzętami wiejskimi, kwiatek z imieniem- dla każdego dziecka, w kopertach obrazki do układania, chusta animacyjna „Klanzy” , płyta z utworami: „Pszczółki” , „Jedzie pociąg”( akompaniament )

PRZEBIEG ZAJĘCIA

  1. Odszukanie na stoliku swojej wizytówki i umieszczenie jej na tablicy obecności.

  2. Zaproszenie dzieci na wycieczkę na wieś. Zabawa do piosenki „Jedzie pociąg” ( akompaniament )- Dzieci stoją w gromadce, nauczycielka prowadzi pociąg. Kiedy muzyka zostaje przerwana , nauczycielka pokazuje kartkę z imionami 4 dzieci. Do pociągu wsiadają dzieci, których imiona znajdują się na kartce. Zabawa jest powtarzana, aż wszystkie dzieci wsiądą do pociągu. Pociąg wyjeżdża na holl.

  3. Zabawa z chustą „Klanzy” : Dzieci otrzymują naklejki ze zwierzętami wiejskimi, oglądają je, nazywają i naklejają na bluzce. Na podane przez nauczycielkę hasło poszczególne „zwierzęta” przebiegają pod chustą.

  4. Zabawa przy muzyce „Pszczółka”- Dzieci naśladują latające pszczółki, szukają kwiatka ze swoim imieniem i „zbierają pyłek”.

  5. Dzieci przy piosence „Jedzie pociąg” wracają do sali. Nauczycielka prosi aby poszukały na stoliku koperty ze swoim imieniem, usiadły i ułożyły obrazek ze znajdujących się w kopercie części.

  6. W nagrodę za poprawne ułożenie obrazka każde dziecko dostaje taki sam obrazek w całości.


